Navigācijas ceļš

Bankas bez robežām - 04/11/2009

Sieviete izņem naudu no bankomāta ©EK

Tagad Eiropas iedzīvotāji var piesaistīt tiešā debeta operācijas savam mītnes valsts kontam, lai automātiski apmaksātu jebkurā ES valstī izrakstītus rēķinus.

Šomēnes sāk darboties jauns mehānisms, kas uzņēmumiem dos iespēju iekasēt naudu tieši no klienta konta kādā citā ES valstī. To vislabāk spēs novērtēt cilvēki, kas darba vai mācību dēļ ilgstoši uzturas ārzemēs, kā arī tie, kam citā valstī pieder vasarnīca vai namiņš kalnos.

Tiešais debets DeutschEnglishfrançais banku klientiem aiztaupa ikmēneša pārskaitījumus kārtējo rēķinu samaksai. Visbiežāk to izmanto, lai segtu regulārus izdevumus par komunālajiem maksājumiem, tālruņa pakalpojumiem un preses izdevumu abonēšanu.

Agrāk šo sistēmu varēja piemērot tikai tad, ja pakalpojumu sniedzējs atradās vienā valstī ar klienta banku. Tagad saskaņā ar jauno sistēmu vairāk nekā 2500 banku piedāvā tiešā debeta operācijas starptautiskā mērogā.

Un tas vēl nav viss: visām eirozonas bankām līdz 2010. gada novembrim jāievieš pārrobežu tiešā debeta pakalpojumi. To valstu bankām, kur vēl nelieto eiro, atvēlēts ilgāks laiks — līdz 2014. gada novembrim.

Šīs sistēmas ieviešana ir pārliecinošs solis pilnīgi integrētas ES ekonomikas virzienā. Jauni noteikumi paredz, ka tiešā debeta maksājumus var iekasēt no konta vienā valstī uz kontu citā valstī, turklāt tas ir tikpat droši un vienkārši kā vienas valsts robežās.

Eiropas iedzīvotāji jau tagad var lietot savas debetkartes, lai izņemtu skaidru naudu ārzemēs. Tomēr gaidāmas vēl citas daudzsološas pārmaiņas — ar debetkartēm varēs bez raizēm iepirkties ārzemēs. Līdz ar to klientiem vajadzēs tikai vienu bankas kontu savā mītnes valstī un tam piesaistītu bankas karti, lai spētu izmantot visu bankas pakalpojumu klāstu jebkur Eiropas Savienībā.

Papildus 27 ES dalībvalstīm programmā piedalās vēl piecas valstis: Īslande, Norvēģija, Šveice, Lihtenšteina un Monako.

Nākamie jaunumi ir tādi, ka klientiem itin drīz būs vieglāk izvēlēties citas bankas pakalpojumus savā mītnes valstī. Bankas ir vienojušās, ka jaunā banka palīdzēs klientam slēgt veco kontu un pārskaitīt tā atlikumu uz jauno kontu. Šo principu ir pieņēmusi lielākā daļa valstu banku apvienību.

Vairāk par vienoto eiro maksājumu telpu DeutschEnglishfrançais

Tiešais debets ES DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites