Naršymo kelias

Bankininkystė be sienų - 04/11/2009

Moteris išsiima pinigus iš bankomato © EB

Nuo šiol europiečiai tiesioginio debeto būdu iš savo banko sąskaitos gali apmokėti sąskaitas bet kurioje ES šalyje.

Šį mėnesį pradėta taikyti sistema, kuria naudodamosi bendrovės gali tiesiogiai nuskaityti mokėjimus nuo kliento sąskaitos kitoje ES valstybėje narėje. Tai bus naudinga užsienyje gyvenantiems atostogų būstų savininkams, studentams, pensininkams ir kt.

Mokant tiesioginiu debetu DeutschEnglishfrançais banko klientams nebereikės vargti pildant banko čekius arba pervedant pinigus sąskaitoms apmokėti. Paprastai tiesioginis debetas naudojamas apmokėti sąskaitas už periodines paslaugas, pvz., komunalines, leidinių prenumeratos, telefono.

Anksčiau tiesioginiu debetu buvo galima naudotis tik toje pačioje šalyje kaip kliento bankas esančioms bendrovėms, o dabar daugiau kaip 2500 bankų siūlo tarptautinio tiesioginio debeto paslaugas.

Netrukus jas teiks dar daugiau bankų: iki 2010 m. lapkričio tarpvalstybinio tiesioginio debeto sistemą privalo įdiegti visi euro zonos valstybių bankai. Euro zonai nepriklausantiems bankams šis terminas yra 2014 m. lapkričio mėn.

Tai svarbus žingsnis gerai integruotos ES ekonomikos link. Sistema grindžiama naujomis taisyklėmis, kuriomis užtikrinama, kad tarptautinį mokėjimą tiesioginiu debetu būtų galima atlikti taip pat paprastai ir saugiai, kaip savo šalyje.

Naudodamiesi debetinėmis kortelėmis europiečiai jau gali išsiimti pinigų kitose šalyse. Galimybė debetine kortele atsiskaityti už pirkinius bet kurioje šalyje – dar ateityje. Galiausiai vartotojams pakaks vienos sąskaitos savo šalies banke ir vienos banko kortelės, kad galėtų naudotis visomis bankininkystės paslaugomis bet kurioje ES šalyje.

Be 27 ES valstybių narių, programoje dalyvauja dar penkios šalys: Islandija, Lichtenšteinas, Monakas, Norvegija ir Šveicarija.

Netrukus taip pat turėtų būti užtikrinama, kad klientai galėtų paprasčiau keisti banką savo šalyje. Bankai nusprendė, kad naujasis bankas turėtų padėti klientui uždaryti seną sąskaitą ir pervesti likutį. Šias normas patvirtino dauguma nacionalinių bankų asociacijų.

Daugiau apie bendrą mokėjimų eurais erdvę DeutschEnglishfrançais

Tiesioginis debetas ES DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos