Naršymo kelias

Europos ekonomika atsigauna sparčiau, negu tikėtasi - 14/09/2009

Verslininkas skaito laikraštį ©EB

2009 m. antrąjį pusmetį ekonomika turėtų vėl augti. Ateitis dar ne visai aiški, tačiau mažiau nuogąstaujama, kad nuosmukis bus gilus ir ilgas.

Esama aiškių ženklų, kad ES ekonomika ima atsigauti, ir galima tikėtis, kad 2009 m. antrojoje pusėje vėl prasidės ekonomikos augimas. Tačiau dėl didelio nuosmukio 2008 m. pabaigoje ir šių metų pradžioje visų 2009 m. prognozė išlieka nepakitusi: manoma, kad BVP sumažės 4 % tiek visoje ES, tiek euro zonoje.

Gerėjanti Europos perspektyva iš dalies atspindi šviesesnes viso pasaulio perspektyvas. Numatoma, kad kai kuriuose regionuose, pavyzdžiui, besiformuojančios ekonomikos Azijos šalyse, ateinančius 6 mėnesius ekonomika sparčiai augs.

Tačiau Europoje esama ir kitų priežasčių optimistiškai žvelgti į ateitį. Padėtis finansų rinkose pasitaisė, o ekonominė veikla aktyvėja. Ji skatinama įvairiomis valstybių paramos priemonėmis, tokiomis kaip automobilių atidavimo į metalo laužą programos.

Nuo pernai metų atpigus energijai ir maisto produktams, pirmąjį šių metų pusmetį sumažėjo vartotojų kainų indekso infliacija. Tačiau dauguma prekių brangsta, tad infliacija 2009 m. pabaigoje turėtų augti.

Visų metų vartotojų kainų indekso infliacija greičiausiai liks nepakitusi: 0,9 % visoje ES ir 0,4 % euro zonoje. Darbo rinkos ir viešieji finansai vis dar kenčia nuo ekonomikos krizės padarinių, tad kitų metų perspektyva lieka neaiški.

Ekonomikos atsigavimas gali būti netikėtai staigus. Laikas parodys, ar jis bus tvarus. Lapkritį Europos Komisija paskelbs kitą prognozę, kurioje bus numatoma, ko tikėtis visose 27 ES šalyse 2011 metų pabaigoje.

Ekonominę prognozę Europos Komisija paprastai skelbia 4 kartus per metus: pavasarį ir rudenį – išsamias prognozes, o vasarį ir rugsėjį – trumpesnes tarpines prognozes.

Ši tarpinė prognozė English pagrįsta atnaujintomis Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Nyderlandų, Lenkijos, Ispanijos ir JK prognozėmis. Šių šalių BVP sudaro apie 80 % visos ES BVP.

 

Plačiau apie tarpinę ES ekonominę prognozę

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos