Navigācijas ceļš

Eiromonētu kaudze © EC

Komisija nāk klajā ar priekšlikumu pieņemt pirmo ES likumu par augsta riska ieguldījumu fondiem un izdod vadlīnijas par samaksas sistēmu bankās.

Šie priekšlikumi tapuši, cenšoties regulējumā novērst nepilnības, kas sekmēja finansiālās krīzes attīstību.

Augsta riska ieguldījumu fondi ir privāto investīciju partnerības, kas rīkojas ar milzīgām naudas summām un ir piemēroti tikai profesionālajiem un institucionālajiem investoriem. Aprīlī tikās pasaules 20 ekonomiski spēcīgāko valstu jeb G20 vadītāji un tikšanās laikā paziņoja savu atbalstu stingrākiem noteikumiem attiecībā uz lielajiem augsta riska investīciju fondiem.

Saskaņā ar ierosināto tiesību aktu, ja augsta riska ieguldījumu un līdzīgu “alternatīvo investīciju fonda” DeutschEnglishfrançais rīcībā ir vismaz 500 miljoni eiro (100 miljoni, ja fonds izmanto naudas aizņēmumus), tā vadītājam būs jāreģistrējas. Šādu fondu vadītājiem būs arī jāizpauž sīkāka informācija par savu uzņēmumu, piemēram, cik lielā mērā viņi savas iespējamās peļņas palielināšanai izmanto naudas aizņēmumu vai finanšu instrumentu.

Nosakot šādas robežvērtības, likums attiektos aptuveni uz 30% augsta riska investīciju fondu vadītāju un 90% Eiropas Savienībā esošo augsta riska investīciju fondu aktīvu. 2008. gada beigās alternatīvo ieguldījumu nozare pārvaldīja aptuveni 2 triljonus eiro vērtus aktīvus.

Pagaidām likumprojekts attiecas tikai uz vadītājiem, nevis uz fondiem, jo daudzi fondi atrodas ārpus Eiropas Savienības. Pēc trīs gadiem noteikumi attiecībā uz šiem fondiem kļūs stingrāki.

Šī gada sākumā Komisija nāca klajā ar finanšu sistēmas apvērsuma plānu, jo krīze bija pierādījusi, ka vajadzīgs stingrāks regulējums un kontrole. Martā pamatpieeju apstiprināja ES līderi.

Turklāt Komisija izdeva ieteikumus, kā ES valstīm jāregulē baņķieru atalgojums DeutschEnglishfrançais . Pašreiz direktori bieži vien uzņemas pārmērīgu risku.

Komisija ierosina, ka prēmijām un akciju izmantošanas iespējām jābūt atkarīgām no finansiālās darbības rezultātiem vairāku gadu laikā. Tā arī iesaka aizliegt izmaksāt atlaišanas pabalstu vadītājiem, kas nav tikuši galā ar savu darbu, un, pat ja viņi darbu ir pildījuši labi, atlaišanas pabalstu samazināt.

Ja prēmija izmaksāta, pamatojoties uz fiktīviem skaitļiem, finanšu iestādēm šo naudu vajadzētu atgūt.

Komisija arī paziņoja par plāniem palīdzēt patērētājiem izlemt, vai investēt ieguldījumu fondos un apdrošināšanas polisēs, jo īpaši informējot tos par viņu risku un izmaksām. Daudziem šiem “apvienotajiem investīciju produktiem” DeutschEnglishfrançais krīzes laikā ir ievērojami kritusies vērtība, un bieži vien ieguldītājiem tas ir bijis pārsteigums.

Visi priekšlikumi, kas ir svarīgs elements Komisijas atbildes reakcijā uz finanšu krīzi, tagad tiek apsvērti ES Parlamentā un Padomē.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites