Navigācijas ceļš

Pazemināta maksa par preču zīmēm - 31/03/2009

ES Preču zīmju biroja logotips © OHIM

Uzņēmumiem būs jāmaksā krietni mazāk par ES preču zīmes reģistrācijas pieteikumu.

Tā kā Eiropas Savienība pirms finanšu krīzes piedzīvoja lielu ekonomikas augšupeju, pēdējos gados ir krasi pieaudzis pieprasījums pēc tiesībām uz ES preču zīmēm, radot neparedzētu budžeta pārpalikumu.

Neraugoties uz to, ka 2005. gadā maksa par preču zīmju reģistrāciju jau vienreiz tika samazināta, ES Preču zīmju biroja DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano kasē šobrīd ir iekrājušies vairāk nekā 300 miljoni eiro, un tas bezpeļņas organizācijai nav pieļaujams. Pēc garām diskusijām ES dalībvalstis ir vienojušās vēlreiz samazināt maksu — šoreiz par 40%.

Preču zīmju biroju izveidoja 1996. gadā, un tas tiek finansēts vienīgi no naudas, ko tas saņem no uzņēmumiem, kuri tajā reģistrē savas preču zīmes. Līdz šim Eiropas Savienība ir reģistrējusi vairāk nekā 500 000 preču zīmes uzņēmumiem no visas pasaules, aizliedzot citām uzņēmējsabiedrībām izmantot tādus pašus nosaukumus, simbolus un saukļus.

Preču zīmes uzņēmumiem palīdz veidot tēlu un izcelt savu preci. Arī patērētājiem tās ir noderīgas, jo liecina, ka prece nav lēts atdarinājums.

Patlaban no uzņēmumiem prasa divas atsevišķas maksas par preču zīmju aizsardzību — par pieteikumu un par reģistrāciju. No maija būs spēkā tikai viena maksa, lai aiztaupītu laiku.

Turklāt kopējās izmaksas par dokumentu pieteikumu samazināsies no 1750 eiro līdz 1050 eiro. Uzņēmumiem, kas pieteikumu iesniedz elektroniski, būs jāmaksā vēl mazāk — 900 eiro, nevis 1600 eiro, kā bija iepriekš. Šī maksa noteikta par preču zīmi, ko izdod Eiropas Savienība. Maksa par to, lai Eiropas Savienība apstiprinātu starptautisku prečzīmi, no 1450 eiro samazināsies līdz 870 eiro.

Iekšējā tirgus komisārs Čārlijs Makrīvijs saka, ka šīs atlaides uzņēmumiem ietaupīs 60 miljonus eiro gadā un palīdzēs plaukt uzņēmējdarbībai, kas ir logs uz ekonomikas atveseļošanu. Maksu samazinājums dos īpašu atvieglojumu mazajiem uzņēmumiem, kuriem šis preču zīmju reģistrācijas process nereti ir liels apgrūtinājums.

Eiropas Savienība atklāj forumu par līdzīgu jautājumu, lai cīnītos pret viltotu preču pārdošanu, nelegālu lejupielādēšanu un citiem intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumiem DeutschEnglishfrançais. Šajā jaunajā “novērošanas punktā” būs eksperti gan no publiskā, gan privātā sektora, kas izvērtēs problēmu un izstrādās risinājumus. Pēc Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas datiem, viltoto preču tirdzniecība pasaulē ir bizness, kura vērtība sasniedz 150 miljardus eiro.

Vēl par tiesību aizsardzību Eiropas Savienībā DeutschEnglishfrançais

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites