Naršymo kelias

Įgyti prekės ženklo teises kainuos pigiau - 31/03/2009

Vidaus rinkos derinimo tarnybos logotipas © OHIM

Įmonės ES prekių ženklus netrukus galės apsaugoti kur kas mažesnėmis sąnaudomis.

Pastaraisiais metais iki finansų krizės Europos Sąjungos ekonomikai sparčiai augant, labai padaugėjo prašymų suteikti ES prekių ženklų teises ir dėl to nelauktai atsirado Vidaus rinkos tarnybos biudžeto perteklius.

Nepaisant to, kad mokesčiai už prekių ženklų registraciją jau buvo sumažinti 2005 m., Vidaus rinkos derinimo tarnyba DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano, kuri yra atsakinga už prekių ženklų teisių suteikimą, sukaupė daugiau kaip 300 mln. EUR grynųjų pinigų rezervą – sumą, kurios ši ne pelno organizacija neturi teisės turėti. Po ilgų diskusijų ES valstybės susitarė vėl sumažinti mokesčius – šį kartą 40 %.

1996 m. įsteigtos Vidaus rinkos derinimo tarnybos biudžeto lėšos surenkamos tik iš įmonių, kurios naudojasi jos paslaugomis, mokamų mokesčių. Visame pasaulyje įsteigtų įmonių prašymu Europos Sąjungoje jau įregistruota daugiau negu 500 000 prekių ženklų. Įregistravus prekės ženklą, kitos įmonės nebegali naudoti to paties pavadinimo, simbolio ir šūkio.

Įmonėms svarbu turėti prekių ženklus, nes jais bendrovė ir jos produktai išsiskiria iš kitų. Prekių ženklai naudingi ir vartotojams, nes rodo, kad prekė autentiška, o ne prastesnė kopija.

Dabar prekės ženklą norinčios apsaugoti bendrovės moka du mokesčius: vieną už paraiškos padavimą, kitą – už įregistravimą. Taupant laiką nuo gegužės mėnesio šie du mokesčiai bus pakeisti vienu.

Be to, rašytinę paraišką teikiančių bendrovių visos išlaidos sumažės iki 1 050 EUR (dabar jos moka 1 750 EUR). Internetu paraiškas teikiančios bendrovės mokės dar mažiau – 900 EUR (dabar jos moka 1 600 EUR). Tiek kainuos tiesioginis ES ženklo suteikimas. Norint, kad ES patvirtintų tarptautinį prekės ženklą, vietoj dabar mokamų 1 450 EUR reikės mokėti 870 EUR.

Už vidaus rinką atsakingo Europos Komisijos nario Charlie McCreevy teigimu, sumažinus šiuos mokesčius įmonės kasmet sutaupys 60 mln. EUR. Taip bus skatinamas verslumas, būtinas norint atgaivinti ekonomiką. Mažesnių mokesčių naudą labiausiai pajus mažosios įmonės, kurioms prekių ženklų patvirtinimo procedūra dažnai tampa našta.

Be to, Europos Sąjungoje kuriamas kovos su prekyba klastotėmis, neteisėtu parsisiuntimu ir kitais intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais DeutschEnglishfrançais forumas. Jame susiburs viešojo ir privačiojo sektorių ekspertai, kurie nagrinės problemą ir siūlys sprendimus. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos duomenimis, prekyba klastotėmis – 150 milijardų eurų vertės verslas.

Daugiau apie teisių apsaugą ES DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos