Navigācijas ceļš

Jārīkojas, lai nepieļautu jaunu finanšu krīzi - 25/02/2009

Eiro monētas un brilles uz finanšu laikraksta fona  © EK

Eiropas eksperti iesaka ieviest stingrāku uzraudzību, lai nepieļautu krīzes atkārtošanos.

Finanšu ekspertu grupa ir sniegusi 31 detalizētus ieteikumus EnglishPDF par to, kā pastiprināt ES finanšu iestāžu un finanšu tirgus uzraudzību.

Cita starpā ieteikts izstrādāt vienotus noteikumus investīciju fondiem visās 27 ES dalībvalstīs, banku darbiniekiem noteikt prēmiju ierobežojumus, kas atbilstu akcionāru interesēm, un izveidot ES finanšu nozarei paredzētu krīzes pārvarēšanas sistēmu.

Grupa aicina ieviest arī divas jaunas ES kontroles sistēmas, to mērķis ir finanšu uzraudzība un riska novēršana.

“Tagad Eiropas Komisijai jāķeras pie novērtēšanas un jārīkojas. Nākamnedēļ, proti, 4. martā, tā sniegs pirmo atbildi uz galvenajiem ziņojumā izdarītajiem secinājumiem un to novērtējumu”, teica Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu. “Darba ņēmējiem un ģimenēm Eiropā un visā pasaulē nācies ciest finanšu tirgus dalībnieku pārspīlētās pašapziņas dēļ. Komisija ir apņēmusies to vairs nekad nepieļaut”.

Ekspertu grupu vadīja Starptautiskā Valūtas fonda agrākais direktors Žaks Larosjērs. Tās ieteikumus apspriedīs ES līderu neformālajā sanāksmē, kas notiks šā gada 1. martā, un apspriedes turpināsies Eiropadomes pavasara sanāksmē, kas notiks tajā pašā mēnesī.

Ziņojuma par ES finanšu nozares uzraudzību kopsavilkums EnglishPDF

Ziņojums pilnā apjomā EnglishPDF

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites