Navigācijas ceļš

Mazāk formalitāšu PVN jomā - 29/01/2009

Sieviete pastumj tālāk dokumentu kaudzi, lai atbrīvotu vietu dokumentu vākiem ar ES logotipu ©EC

Uzņēmumi iegūs atelpu, pateicoties vienkāršotiem ES noteikumiem par PVN.

ES grasās pārskatīt noteikumus par PVN iekasēšanu. Šīs izmaiņas varētu Eiropas uzņēmumiem palīdzēt ietaupīt līdz pat 18 miljardiem eiro gadā. Priekšlikumu mērķis ir samazināt birokrātiju un novērst krāpšanu, kā arī paplašināt elektronisko rēķinu izmantošanu.

Valstīm ir tiesības pašām pieņemt likumus par pievienotās vērtības nodokli DeutschEnglishfrançais, ievērojot ES normas šai jomā. Tomēr uzņēmumi sūdzas, ka šīs procedūras ir pārāk sarežģītas un bieži vien dažādās valstīs atšķiras, tāpēc ir grūti iesaistīties darījumos ar citām dalībvalstīm. Jaunie noteikumi piedāvā valdībām mazākas izvēles iespējas, tādējādi standartizējot praksi.

Uzņēmumiem, kas veic darījumus arī citās ES valstīs, atvēlēts īsāks periods šo darījumu deklarēšanai, tādējādi palīdzot valdībām cīnīties pret krāpšanu. Turklāt atcelti elektronisko rēķinu izmantošanas ierobežojumi, pielīdzinot e-rēķinus to papīra analogiem.

Lai palīdzētu mazajiem uzņēmumiem, priekšlikumā ierosināts paplašināt vienkāršoto rēķinu izmantojumu, īpaši gadījumos, kad summa nepārsniedz 200 eiro. Valstīm piedāvāta lielāka rīcības brīvība attiecībā uz rēķinā iekļautā nodokļa iekasēšanu.

“Šī svarīgā iniciatīva ieviesīs vienkāršākus, modernus un visaptverošus noteikumus attiecībā uz rēķiniem,” sacīja nodokļu un muitas lietu komisārs Lāslo Kovāčs.

PVN ir nodoklis, ko maksā patērētāji, tas nenoslogo uzņēmējdarbību. Tā likmes ES ievērojami atšķiras. Uzņēmumi iekasē PVN, pārdodot preces, un iegūtā PVN summa jāpārskaita uz valsts kasi. Tiem jāizraksta rēķini, kuros parādās PVN summa, ko samaksājis pircējs.

Ierosinātās izmaiņas ir viens no galvenajiem līdzekļiem, kā samazināt birokrātiskās formalitātes šai jomā. Pirms četriem gadiem Komisija sāka iniciatīvu, lai samazinātu administratīvos šķēršļus ES uzņēmumiem, vienkāršojot un konsolidējot tiesību aktus. Pa šo laiku ierosināts no ES tiesību aktiem svītrot apmēram 7800 lappuses.

2007. gadā Komisija nolēma, ka šī iniciatīva jāpaplašina, iekļaujot tehniskus pasākumus, lai atvieglotu noteikumu īstenošanu, īpaši nodokļu un uzņēmējdarbības tiesību aktu jomā. Komisija lēš, ka šie pūliņi ļāvuši Eiropas uzņēmumiem ietaupīt apmēram 30 miljardus eiro.

Pēc ES priekšzīmes līdzīgas programmas ieviestas 21 dalībvalstī, lai optimizētu tiesisko regulējumu pašu mājās.

Vairāk par birokrātijas izskaušanu DeutschEnglishfrançais.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites