Naršymo kelias

PVM taisyklių supaprastinimas - 29/01/2009

Moteris stumia į šalį popierių krūvą, kad padarytų vietos vienam aplankui su ES logotipu © EB

Supaprastinus ES PVM taisykles įmonės galės lengviau atsikvėpti.

ES peržiūri PVM sąskaitų faktūrų išrašymo taisykles ir teigia, kad įvedus pakeitimus įmonės galėtų sutaupyti iki 18 mlrd. eurų per metus. Pasiūlymais siekiama mažinti biurokratizmą bei sukčiavimą ir skatinti plačiau naudoti elektronines sąskaitas faktūras.

Šalys turi teisę ES pridėtinės vertės mokesčio DeutschEnglishfrançais taisykles pritaikyti savo įstatymams. Tačiau bendrovės skundžiasi, kad nacionalinės procedūros yra per sudėtingos ir skirtingos, todėl plėtoti verslą daugiau kaip vienoje valstybėje nelengva. Pagal naujas taisykles vyriausybėms būtų suteikiama mažiau lankstumo, bet taip būtų siekiama nustatyti veiklos standartus.

Pagal siūlomas taisykles kitose ES šalyse verslu užsiimančioms bendrovėms taip pat numatyta skirti mažiau laiko pranešti apie sandorius. Tai vyriausybėms turėtų padėti kovoti su sukčiavimu. Be to, siūloma panaikinti elektroninių sąskaitų faktūrų naudojimui taikomus apribojimus ir e. sąskaitas faktūras laikyti lygiavertėmis popierinėms.

Siekiant padėti mažosioms įmonėms siūloma plačiau naudoti supaprastintas sąskaitas faktūras, kaip antai 200 eurų arba mažesnėms sumoms, ir šalims suteikti galimybę laisviau spręsti, kada rinkti mokesčius už sąskaitas faktūras.

„Šiandienos svarbi iniciatyva užtikrins daug paprastesnes, modernesnes ir išsamias sąskaitų faktūrų išrašymo taisykles“, – pasakė už mokesčius ir muitus atsakingas Komsijos narys László Kovácsas.

PVM – tai iš vartotojo, o ne iš įmonės imamas mokestis. Jo tarifai ES labai skirtingi. Įmonės surenka PVM parduodamos prekes ir mokesčių mokėtojų pinigus turi perduoti į valstybės iždą. Kad įrodytų iš vartotojų paėmusios PVM, jos privalo naudoti sąskaitas faktūras.

Siūlomi pakeitimai yra vienas iš svarbiausių biurokratizmo mažinimo elementų. Prieš ketverius metus Komisija pradėjo kampaniją, kuria siekė mažinti administracinę naštą ES įmonėms. Tai padaryti ji siūlė paprastinant ir kodifikuojant ES teisės aktus. Nuo tada iš ES teisyno pasiūlyta pašalinti apie 7800 puslapių.

2007 m. Komisija nusprendė, kad reikia imtis tolesnių veiksmų, tarp jų techninių priemonių, kad taisykles, ypač mokesčių ir bendrovių teisės, būtų galima įgyvendinti paprasčiau. Komisijos apskaičiavimu, šioje srityje nuveiktas darbas padėjo įmonėms sutaupyti apie 30 mlrd. eurų.

ES pastangų pavyzdžiu panašias nacionalinių taisyklių paprastinimo programas parengė 21 valstybė narė.

Daugiau informacijos apie biurokratizmo mažinimą DeutschEnglishfrançais.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos