Naršymo kelias

Pasaulinis ekonomikos nuosmukis rimtai paveikė ES - 19/01/2009

Maklerė prie aiškų Vokietijos akcijų indekso mažėjimą rodančio grafiko © Reporters

Paaiškėjus finansų krizės mastui ir dėl jos kilus pasauliniam nuosmukiui Komisija prognozuoja mažesnį ekonomikos augimą.

Pagal Komisijos apskaičiavimus 2008 m. ekonomikos augimas ES ir euro zonos šalyse sumažėjo iki apytikriai 1 % (2007 m. jis buvo kiek mažesnis negu 3 %). Pagal naujausią prognozę English 2009 m. abiejuose regionuose realusis BVP turėtų sumažėti beveik 2 %, o 2010 m. vėl imti kilti apie 0,5 %. Šie skaičiai mažesni už numatytuosius rudens prognozėje.

Kadangi manoma, kad šiais metais ES bus prarasta 3,5 mln. darbo vietų, turėtų didėti nedarbas. Prognozuojama, kad 2009 m. ES jis bus 8,75 % (euro zonoje – 9,25 %), o 2010 m. toliau didės.

Bus juntamas poveikis ir viešiesiems finansams. Manoma, kad šiais metais ES šalių nominalusis deficitas – apytikriai apskaičiuotas biudžeto deficitas – padidės daugiau nei dvigubai, nuo 2 % BVP 2008 m. iki 4,5 % 2009 m. (euro zonoje – nuo 1,75 % iki 4 %). Todėl numatoma, kad kelios ES valstybės viršys arba tebeviršys ES 3 % BVP deficito ribą. Manoma, kad 2010 m. biudžeto perspektyvos bus dar liūdnesnės.

Teigiamas dalykas yra tai, kad svyruojant prekių kainoms sparčiai mažėja infliacinis spaudimas. Be to, manoma, kad mažės vartojimo kainų infliacija – ES nuo 3,7 % 2008 m. (euro zonoje – 3,3 %) iki apytikriai 1 % 2009 m., o 2010 m. ir ES, ir euro zonoje bus beveik 2 %.

Paprastai Komisija skelbia ekonomikos prognozes keturis kartus per metus: pateikia išsamias pavasario bei rudens prognozes ir mažesnės apimties tarpines prognozes vasario bei rugsėjo mėnesiais. Tačiau stipriai sulėtėjus ekonomikos augimui šįkart parengta išsamesnė tarpinė prognozė. Į ją įtrauktos visos ES valstybės, pateikiama daugiau nei paprastai kintamųjų, taip pat joje analizuojamas visas dvejų metų laikotarpis. Kita išsami prognozė bus pateikta 2009 m. gegužės 4 d.

Daugiau informacijos apie finansų ir ekonomikos krizę DeutschEnglishfrançaisportuguês.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos