Naršymo kelias

Slovakija sako „taip“ eurui - 31/12/2008

Ant euro simbolio pabirusios euro monetos

Slovakai vis intensyviau ruošiasi euro įvedimui. Sausio 1 d. jų šalis taps 16-ąja euro zonos nare.

2009 m. sausio 1 d. euras taps teisėta mokėjimo priemone Slovakijoje. Po 16 dienų pereinamojo laikotarpio, kurį bus naudojamos abi valiutos, Slovakijos kronų neliks nei piniginėse, nei parduotuvių ar bankų kasose.

Sausio 1 d. sukaks 10 metų nuo euro įvedimo 11 ES šalių dienos, nors nacionaliniai banknotai ir monetos jose tebebuvo naudojami iki 2002 m. pradžios. 2001 m. eurą įsivedė Graikija, 2007 m. Slovėnija, o 2008 m. – Malta ir Kipras. Kad galėtų prisijungti prie euro zonos, šalims reikėjo įvykdyti daug metų trukusią ekonominės ir fiskalinės politikos reformą.

Valiutos keitimas – ne paprastas kasdien naudojamų monetų ir banknotų pakeitimas. Slovakijos valdžios institucijoms ir įmonėms reikėjo kruopščiai techniškai pasiruošti euro įvedimui. Vien naujos valiutos išplatinimas ir kronos išėmimas iš apyvartos yra didžiulė logistikos operacija.

Pastaruosius 10 mėnesių Slovakijos valdžios institucijos vykdė kampaniją, per kurią informavo vartotojus ir prekybininkus apie euro įvedimą. Jos metu buvo atsakoma ir į nuogąstavimus dėl kainų kilimo įvedus eurą. Naujausio tyrimo duomenimis gyventojai jau jaučiasi pasiruošę ir mažiau jaudinasi dėl kainų kilimo.

Entuziastingi monetų rinkėjai savo kolekcijas galės papildyti trimis naujo dizaino slovenčina monetomis: antrojoje 2 ir 1 euro monetų pusėje pavaizduotas kryžius su dviem skersiniais, o antrojoje euro centų monetų pusėje matyti Bratislavos pilis ir viena Slovakijos viršukalnių – Krivanis.

Euro įvedimą atidžiai stebės Slovakijos vyriausybė ir ES. Atliekant kasdienius tyrimus bus įvertinama, kaip vyksta perėjimas prie euro. 2009 m. pavasarį Komisija pateiks savo vertinimą.

Euras Slovakijoje. Kasdienė apžvalga English.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos