Navigācijas ceļš

Par kļūdām jāmaksā - 12/11/2008

Ņujorkas Fondu biržas tablo rāda uzņēmuma “Standard and Poor” paredzamās peļņas rādītājus © Reporters

ES plāno izdot noteikumus kredītreitinga aģentūrām.

Kārtējo reizi cenšoties stabilizēt finanšu sistēmu, Komisija ierosina iegrožot kredītreitinga aģentūras DeutschEnglishfrançais — privātus uzņēmumus, kas izvērtē ieguldītāju finansiālo risku.

Eiropā tās patlaban darbojas bez noteikumiem, ievērodamas brīvprātīgu rīcības kodeksu. Nespēdamas novērst finanšu krīzi DeutschEnglishfrançaisportuguês, tās izprovocējušas situāciju, kur daudzi aicina ieviest šo aģentūru uzraudzību.

No reitinga aģentūrām ir lielā mērā atkarīga finanšu tirgu stabilitāte, un tās ietekmē kredītu pieejamību un izmaksas. Ja aģentūrām būs jāievēro zināmi noteikumi, tad varbūt tās izpelnīsies uzticību.

ASV mājokļu kredītu buma laikā aģentūras par zemu novērtēja risku, kāds iespējams, ja mājokļu kredītus ar augstām procentu likmēm (riskantos hipotekāros kredītus) iekļauj kompleksajos ieguldījumu produktos. Tas viesis šaubas par viņu kompetenci un licis izvērtēt viņu “ērtās” attiecības ar finanšu nozari.

Saskaņā ar jauno likumprojektu kredītreitinga aģentūrām nāksies:

  • reģistrēties Eiropas regulējošajās iestādēs un pakļauties valsts iestāžu kontrolei;
  • publiskot savas riska noteikšanas metodes;
  • ieviest izmaiņas savā korporatīvajā pārvaldē, lai novērstu interešu konfliktus, tai skaitā noteikt ierobežojumus valdes locekļu atalgojumam, pilnvarām un atlaišanai no darba.

 

Šis likumprojekts ir jaunākais no vairākiem Komisijas priekšlikumiem, kā atrisināt finanšu krīzi DeutschEnglishfrançaisportuguês. Šīs nedēļas nogalē Vašingtonā tiksies pasaules 20 ekonomiski visspēcīgāko valstu vadītāji, lai apspriestos, kā izbeigt pašreizējo un novērst nākamās krīzes. Eiropas Savienība sammita dalībniekus mudinās sekot tās piemēram un pieņemt līdzīgus noteikumus kredītreitinga aģentūrām.

“Es vēlos, lai Eiropa ieņemtu vadošo pozīciju šajā jomā,” sacīja iekšējā tirgus komisārs Čārlijs Makrīvijs. “Mūsu priekšlikumā ir paredzēti arī tādi noteikumi, kuru nav citās jurisdikcijās.”

Ja ES valdības un Parlaments tos apstiprinās, noteikumi varētu stāties spēkā jau 2010. gadā.

Finanšu pakalpojumi ES vienotajā tirgū English.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites