Naršymo kelias

Rizikingas verslas? - 12/11/2008

„Standard and Poor’s“ perspektyvos Niujorko akcijų biržos lentoje © Reporters

ES imasi veiksmų kredito reitingų agentūroms reguliuoti.

Toliau siekdama stiprinti finansų sistemą Komisija siūlo imtis kredito reitingų agentūrų DeutschEnglishfrançais – privačių finansinę riziką investuotojams vertinančių bendrovių – reguliavimo priemonių.

Šiuo metu Europoje jos nėra reguliuojamos, bet laikosi savanoriško verslo etikos kodekso. Tačiau po nesėkmingų pastangų išvengti finansų krizės DeutschEnglishfrançaisportuguês imta reikalauti daugiau priežiūros.

Reitingų agentūros svarbios finansų rinkų stabilumui ir turi didelės įtakos galimybėms gauti kreditą ir jo kainai. Tikimasi, jog pareikalavus, kad agentūros laikytųsi tam tikrų taisyklių, bus atkurtas pasitikėjimas jomis.

Per būsto pirkimo bumą JAV kai kurios agentūros neįvertino pavojaus didelių palūkanų būsto paskolas – rizikingąsias hipotekas – įtraukti į sudėtingus investicinius produktus. Dėl to agentūrų kompetencija ir jų pernelyg glaudūs santykiai su finansų sektoriumi ėmė kelti susirūpinimą.

Pagal teisės akto projektą agentūros turėtų:

  • registruotis Europos reguliavimo institucijose. Nacionalinės valdžios institucijos stebėtų agentūrų veiklą;
  • pranešti, kaip jos įvertina riziką;
  • pakeisti savo vidaus valdymą taip, kad apsisaugotų nuo interesų konfliktų: apriboti valdybos narių atlyginimus, įgaliojimus, atleidimo iš darbo sąlygas ir kt.

 

Šis teisės akto projektas yra naujausias iš Komisijos pasiūlymų, kaip įveikti finansų krizę DeutschEnglishfrançaisportuguês . Šį savaitgalį Vašingtone susitiks 20 pasaulio stipriausios ekonomikos valstybių vadovai ir aptars, kaip įveikti krizę ir apsisaugoti nuo kitų. ES sieks, kad susitikimo dalyviai sutiktų su jos siūlymu priimti panašias taisykles kreditų agentūroms.

„Noriu, kad šioje srityje Europa imtųsi lyderio vaidmens. Mūsų pasiūlyme numatyta daugiau negu taisyklėse, kurios susijusios su kitomis jurisdikcijomis“, – pasakė už vidaus rinką atsakingas Komisijos narys Charlie McCreevy.

Jeigu taisykles patvirtins ES vyriausybės ir Europos Parlamentas, jos gali įsigalioti jau 2010 m.

Finansinės paslaugos ES bendrojoje rinkoje English .

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos