Navigācijas ceļš

Finanšu krīze — ko darīt turpmāk? - 10/11/2008

Žozē Manuels Barrozu un Nikolā Sarkozī Padomes sanāksmē © EK

ES vēlas, lai G20 valstu sanāksme dotu zaļo gaismu starptautiskās finanšu sistēmas reformai.

Starptautiskajā sammitā, kas saistībā ar finanšu krīzi šonedēļ gaidāms Vašingtonā, Eiropas Savienība pieprasīs lielākas pilnvaras Starptautiskajam Valūtas fondam English (SVF). Gaidot 15. novembra sammitu, ES līderi ir vienisprātis, ka pasaules ekonomikas nostiprināšanā un jauna sabrukuma novēršanā galvenā loma būtu jāuzņemas SVF, kas atbild par starptautisko sadarbību monetārajās lietās.

Vašingtonas sammitā tiksies 20 pasaules ekonomiski spēcīgāko valstu vadītāji, unES vēlas, lai šī sanāksme dotu zaļo gaismu starptautiskās finanšu sistēmas reformai. Turklāt atbalsts SVF nebūs vienīgais ES ieteikums — tā uzstās, ka vajadzīgs stingrāks regulējums (vai vismaz uzraudzība) finanšu nozarē, nopietnāka atbildība un lielāka sistēmas pārredzamība, kā arī jauna pieeja risku novērtēšanā.

ES pašlaik cenšas nostiprināt savu finanšu nozari, ieviešot stingrāku uzraudzību un skrupulozu kontroli. Tomēr šie pūliņi var nenest augļus, ja tos nepapildinās pasākumi pasaules līmenī, jo aizvien vairāk banku ir izvērsušas darbību starptautiskā mērogā.

“Šis laiks ieies vēsturē kā brīdis, kas pavēris ceļu izmaiņām pasaules finanšu modelī un arī globālajā ekonomikā,” Komisijas priekšsēdētājs Barrozu sacīja 7. novembra sanāksmē, uzrunājot Eiropas valstu vadītājus.

Vašingtonas sammits notiks nepilnas divas nedēļas pēc Baraka Obamas uzvaras ASV prezidenta vēlēšanās. Uzsverot, ka jārīkojas strauji, ES mudinās pasaules līderus pieņemt 100 dienu termiņu, lai reaģētu uz krīzi, un ieplānot otro sarunu raundu janvārī, tūlīt pēc Obamas zvēresta nodošanas.

Gatavojoties sanāksmei, Komisija atzīmēja 50. dzimšanas dienu, nosaucot savas galvenās mītnes konferenču zāli Žana Monē vārdā, kurš bija viens no ES dibinātājiem.

ES vadītāju sanāksmē pieņemtais paziņojums English.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites