Navigācijas ceļš

Paredzēts sarīkot pasaules mēroga sanāksmes, lai apspriestu finanšu krīzes iespējamos risinājumus - 20/10/2008

Nikolā Sarkozī, Džordžs Bušs un Žozē Manuels Barrozu © EK

ASV un ES vadītāji vienojas sarīkot vairākas augsta līmeņa sanāksmes, lai apspriestu pasaules finanšu sistēmu.

Pagājušās nedēļas nogalē Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu un Francijas prezidents un ES Padomes prezidentūras pašreizējais priekšsēdētājs Nikolā Sarkozī ASV prezidenta rezidencē Kempdeividā tikās ar ASV prezidentu Džordžu V. Bušu, lai apspriestu pasaules ekonomikas krīzi.

Visi trīs līderi vienojās sarīkot vairākas starptautiskas sanāksmes, kurās tiktu apspriesti finanšu krīzes iespējamie risinājumi un izstrādāti principi, lai nākotnē izvairītos no tās atkārtošanās. “Jānoskaidro pasaules valstu viedoklis par priekšlikumu sarīkot valdības vadītāju pirmo sanāksmi tūlīt pēc ASV prezidenta vēlēšanām (4. novembrī)”, teikts kopīgajā paziņojumā English .

ES vadītāji aicinājuši ciešāk sadarboties, lai atjaunotu uzticību tirgum, kā arī stingrāk uzraudzīt un regulēt pasaules finanšu tirgus darbību. Pagājušajā nedēļā ASV pieņēma pēc ES parauga izstrādātu banku sanācijas plānu.

ES vienotais rīcības plāns valdībām ļauj garantēt starpbanku aizdevumus, gādāt par īstermiņa likviditāti un daļēji nacionalizēt dažas bankas. ES dalībvalstu valdības sanācijas pasākumiem piešķīrušas vairāk nekā 2 000 000 000 000 eiro.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites