Naršymo kelias

Pasaulio aukščiausiojo lygio susitikimas dėl finansų krizės - 20/10/2008

Nicolas Sarkozy, George Bush ir José Manuel Barroso © EK

JAV ir Europos vadovai susitaria surengti aukščiausiojo lygio susitikimų pasaulio finansų tema.

Savaitgalį Camp Davide Komisijos Pirmininkas José Manuelis Barroso ir dabartinis ES Tarybos Pirmininkas Prancūzijos prezidentas Nicolas'as Sarkozy su JAV prezidentu George'u W. Bushu aptarė pasaulio ekonominės suirutės klausimus.

Trys vadovai sutarė imtis veiksmų, kad surengtų tarptautinius susitikimus, kuriuose būtų apžvelgtos priemonės krizei įveikti ir susitarta, kaip pasiekti, kad tokia padėtis nepasikartotų. Bendrame pareiškime English teigiama, kad „su pasaulio vadovais bus tariamasi dėl galimybės pirmą aukščiausiojo lygio vyriausybių vadovų susitikimą surengti JAV netrukus po prezidento rinkimų [lapkričio 4 d.]“.

ES vadovai paragino geriau koordinuoti pastangas atkurti pasitikėjimą rinkomis, didinti pasaulio finansų rinkų priežiūrą ir jas griežčiau reguliuoti. Praėjusią savaitę JAV patvirtino Europos pavyzdžiu sudarytą finansinės pagalbos planą.

ES gelbėjimo planas vyriausybėms suteikia galimybę garantuoti paskolas iš bankų bei trumpalaikį likvidumą ir iš dalies nacionalizuoti kai kuriuos bankus. ES vyriausybės šiai gelbėjimo iniciatyvai skyrė daugiau kaip 2 trilijonus eurų.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos