Naršymo kelias

Pagrindinė ES aukščiausiojo lygio susitikimo tema – finansų krizė - 16/10/2008

Vyksta Tarybos posėdis © EC

ES vadovai ragina iš esmės peržiūrėti tarptautinę finansų sistemą.

Vadovų nuomone, reforma turi būti „visaapimanti“, turėtų būti numatyta daugiau tarptautinės priežiūros, įdiegta visuotinė „ankstyvojo įspėjimo“ apie krizes sistema ir pasauliniai reglamentavimo standartai, kad būtų užtikrintas skaidrumas ir atskaitomybė.

ES paragino sušaukti tarptautinį aukščiausiojo lygio susitikimą krizei apsvarstyti. Europos Komisijos Pirmininkas Jose Manuelis Barrosas ir Prancūzijos Prezidentas Nicolas Sarkozy šį savaitgalį susitiks su JAV Prezidentu George'u W. Bushu aptarti šią idėją.

Po anksčiau šią savaitę įvykusio 15 euro zonos šalių susitikimo DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano Briuselyje surengtas Europos Vadovų Tarybos susitikimas siekiant parengti bendrą pasitikėjimo bankininkystės sektoriumi atkūrimo planą. ES lyderiai visas valstybes nares paragino laikytis euro zonos šalių plano, nes nuraminti rinkas bendromis pajėgomis galima daug veiksmingiau, negu pavieniui. Tuo tikslu jie įsteigs finansų krizės sprendimo darbo grupę, kad būtų galima geriau koordinuoti ES šalių veiksmus.

Pagal gelbėjimo planą vyriausybės gali garantuoti bankų paskolas, užtikrinti trumpalaikį likvidumą ir iš dalies nacionalizuoti kai kuriuos bankus. ES vyriausybės pagalbai skyrė per 2 trilijonus eurų.

Vadovai taip pat pageidavo daugiau kontrolės ES lygmeniu. Taryba paragino skubiai imtis veiksmų, atsižvelgiant į Komisijos pasiūlymus griežtinti kapitalo reikalavimus ir reitingų agentūrų taisykles bei apsaugoti indėlius bankuose DeutschEnglishfrançais .

Kalbant apie plačiai paplitusią praktiką mokėti didžiules išeitines išmokas įmonę paliekantiems vadovams, Taryba pareiškė, kad aukščiausiajai įmonių vadovybei turėtų būti atlyginama už darbo rezultatus ir ji neturėtų pernelyg rizikuoti akcijų opcionuose, siekdama uždirbti daugiau.

Kadangi gresia recesija, Taryba pareiškė, kad ES taisyklės dėl biudžeto deficito turėtų būti taikomos atsižvelgiant į „išskirtines aplinkybes“. Minėtose taisyklės reikalaujama, kad valstybės biudžeto deficitas būtų ne didesnis kaip 3 % BVP.

Kalbėdami apie energetiką ir klimato kaitą ES vadovai dar kartą patvirtino įsipareigojimą iki metų pabaigos susitarti dėl teisės aktų pasiūlymų. Pirmininkas J. M. Barrosas prašė vadovų dėl finansinės krizės nepamiršti įsipareigojimų mažinti šiltnamio dujų išmetimą.

Imigracijos klausimu vadovai priėmė Europos imigracijos ir prieglobsčio paktą. Be to, aukščiausiojo lygio susitikime apie Airijos planus po referndumo, kuriuo buvo atmesta Lisabonos sutartis, pasisakė ir Airijos ministras pirmininkas. Buvo aptarti ir santykiai su Rusija, atšalę po pastarosios konflikto su Gruzija.

Europos Tarybai pirmininkaujanti valstybė. Daugiau informacijos apie ES aukščiausiojo lygio susitikimą DeutschEnglishespañolfrançaisitaliano .

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos