Navigācijas ceļš

ES valstu vadītāji izstrādājuši kopīgu plānu, kā pārvarēt finanšu krīzi - 13/10/2008

Eiromonētu kaudze © Corbis

Panākta vienošanās 15 eirozonas valstu vadītāju ārkārtas sanāksmē, kas notika Parīzē. Kārtējā sammitā, kas notiks 15. oktobrī Briselē, šo plānu izskatīs visu 27 ES dalībvalstu valdību vadītāji.

Finanšu krīze, kas sākās ASV, pēdējās divās nedēļās smagi skārusi arī Eiropu. Daudzas ES valstis bija spiestas palīdzēt grūtībās nonākušām bankām.

Eiropas Centrālā banka English ir piešķīrusi miljardiem eiro lielu aizdevumu finanšu sistēmai, kurai pašlaik akūti trūkst līdzekļu. Savukārt ES dalībvalstu valdības ir palielinājušas valsts garantētā depozīta maksimālo apjomu, lai vairotu iedzīvotāju uzticību sistēmai un palielinātu kredītu plūsmu. Tomēr Eiropas finanšu tirgus pagājušajā nedēļā pārcieta tik nopietnus satricinājumus, kādi vēsturē ir reti piedzīvoti.

ES valstu vadītāji apņēmās savstarpēji saskaņot banku sanācijas un noguldītāju aizsardzības pasākumus. Saskaņā ar šo plānu valdības iegādāsies banku akcijas, lai palielinātu to rīcībā esošo līdzekļu apjomu, un uz laiku garantēs banku refinansējumu, lai pārvarētu kredītu krīzi.

Plānā paredzēts, ka valstis līdz 2009. gada decembrim garantēs starpbanku aizdevumus. Tās garantēs arī jaunus aizdevumus, kuru termiņš nav ilgāks par pieciem gadiem.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites