Navigatsioonitee

ELi juhid koostavad ühise plaani finantsraskustest ülesaamiseks - 13/10/2008

Virnalaotud euromündid © Corbis

Kokkulepe saavutati Pariisis toimunud erakorralisel tippkohtumisel, millest võtsid osa 15 euroala riiki. ELi 27 liikmesriigi valitsustelt oodatakse, et nad tutvuksid plaaniga 15. oktoobril Brüsselis toimuval kohtumisel.

Ameerika Ühendriikides alguse saanud finantskriis on Euroopat kahe viimase nädala jooksul raskelt tabanud. Paljud ELi riigid on pidanud sekkuma, et toetada raskustesse sattunud pankasid.

Euroopa Keskpank English on rahajanus süsteemi süstinud miljardeid eurosid. ELi valitsused on inimeste usalduse taastamiseks tõstnud tagatud hoiuste ülempiiri. Vaatamata kõnealustele pingutustele olid eelmisel nädalal Euroopa turgudel kõige tormilisemad päevad nende ajaloos.

ELi juhid lubasid kooskõlastada riiklikke meetmeid pankade toetamisel ja hoiustajate kaitsmisel ning suurendada krediidivoogusid. Plaani kohaselt ostaksid valitsused pankades osaluse, et suurendada nende vahendeid ja tagada laenuraha vähenemise leevendamiseks ajutiselt pankade refinantseerimine.

Liikmesriikide valitsused leppisid kokku nii pangatagatistes kuni 2009. aasta detsembrini kui ka pankadevahelistes laenudes. Samuti on nad valmis garanteerima uusi kuni viieaastaseid laene.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad