Naršymo kelias

Griežtesnės taisyklės bankams - 01/10/2008

Žemyn sminganti Europos akcijų kainų kreivė ir į tai reaguojanti maklerė

Pateiktos naujos taisyklės, kuriomis siekiama sustabdyti finansų krizę paskatinusią bankų praktiką.

Šešios ES vyriausybės jau turėjo paremti finansų institucijas ir išsklaidė viltis, kad krizė paveiks tik JAV. ES sparčiai peržiūri gelbėjimo planus, siekdama užtikrinti, kad jais nebūtų pažeistos vyriausybių finansinės paramos English, kurią jos gali skirti bendrovėms, teikimo taisyklės.

Vyriausybių finansinė pagalba Komisijos buvo giriama kaip tarpvalstybinio bendradarbiavimo pavyzdys. Be valstybių narių vyriausybių, derybose, kurias atidžiai stebėjo Komisija, dalyvavo ir Europos centrinis bankas English. Jis taip pat įdėjo daug pastangų ir skyrė 15 valstybių euro zonos bankams 120 mlrd. eurų 30 dienų laikotarpiui.

Aptarti sumaištį, dėl kurios blogėja padėtis rinkose, ES vadovai planuoja spalio viduryje vyksiančiame susitikime. Rengiamos atsakomosios iniciatyvos, kuriomis siūlomos ne tik trumpalaikės priemonės, bet ir struktūriniai pakeitimai. Vis labiau raginama surengti pasaulininį aukščiausiojo lygio susitikimą krizei aptarti. Šiai idėjai pritaria ir ES.

Komisija paragino JAV prisiimti atsakomybę ir rasti išeitį iš krizės ne tik savo pačių, bet ir viso pasaulio labui. JAV Kongresas atmetė pasiūlymą skirti 700 mlrd. JAV dolerių paramą sunkumus patiriantiems bankams ir finansų institucijoms.

Komisijos pasiūlytos taisyklės susijusios su finansiniais produktais, užtikrintais keliomis hipotekomis, kurių rizikos laipsnis nevienodas. Tokius produktus parduodantys bankai turėtų už dalį jų prisiimti atsakomybę, t. y. dalytis rizika. Investuotojai turėtų dėti daugiau pastangų užtikrinti, kad jų perkami produktai būtų tokios vertės, kokia skelbiama, kitaip jiems galėtų būti skiriamos griežtos nuobaudos.

Būtų įsteigtos keliose šalyse veikiančių bankų priežiūros įstaigos, taip pat būtų ribojamos sumos, kurias bankai gali skolintis vieni iš kitų. Be to, pateikti pasiūlymai, kaip vertinti bankų kapitalą ir bankų, kurie vykdo veiklą daugiau nei vienoje šalyje, kasdien atliekamų operacijų finansavimą.

Kad pasiūlytos taisyklės įsigaliotų, joms turi pritarti visos 27 ES vyriausybės ir Europos Parlamentas.

Daugiau informacijos apie ES bendrąją rinką DeutschEnglishfrançais.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos