Naršymo kelias

Ekonomikos augimo sulėtėjimas staigesnis nei tikėtasi - 10/09/2008

Komisijos narys J. Almunia prie ekonominių perspektyvų diagramos

Ekonomikos padėčiai pasaulyje tampant vis sudėtingesnei, ES ekonomikos augimo prognozės prastėja, o infliacija dar nepradėjo mažėti.

Naujausioje Europos Komisijos tarpinėje prognozėje teigiama, kad 2008 m. ES ekonomika augs 1,4 %, o ne 2,0 %, kaip numatyta pavasarį. Nuo pavasarį numatyto 1,7 % iki 1,3 % dabar sumažintos ir euro zonos prognozės.

Nors pagrindiniai euro zonos ir ES ekonomikos rodikliai apskritai yra tvirti, niūrios trumpalaikės augimo perspektyvos paaiškinamos keliais veiksniais:

  • tebesitęsiančiu pasaulio ekonomikos netikrumu ir augimo pasaulyje sulėtėjimu, nepaisant spartaus augimo besiformuojančios ekonomikos šalyse;
  • įtampa finansų rinkose, dėl kurios iki priimtinesnio lygio krenta būsto kainos, bet lėtėja ekonominė veikla; kelias ES valstybes tai veikia ypač stipriai;
  • įvairiose valstybėse ir sektoriuose apskritai sumažėjusiu pasitikėjimu.

 

Smarkiai kylančios energijos ir maisto produktų kainos šiais metais gerokai paskatino infliaciją, nors šiuo metu, palyginti su vasara, naftos ir kitų prekių kainos sumažėjo. 2008 m. infliacijos prognozės buvo padidintos: numatoma, kad ES ji bus 3,8 % (euro zonoje – 3,6 %), bet daug kas priklausys nuo pokyčių prekių rinkose ir nuo to, ar aukštesnės šių rinkų kainos turės įtakos bendrai kainų ir darbo užmokesčio infliacijai.

Tarpinė Komisijos prognozė grindžiama naujomis prognozėmis, skirtomis Prancūzijai, Vokietijai, Italijai, Nyderlandams, Lenkijai, Ispanijai ir Jungtinei Karalystei, kurioms drauge tenka apie 80 % ES BVP. Kita išsami ES ekonomikos prognozė turi būti paskelbta 2008 m. lapkričio 3 d.

Skaityti visą prognozę English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos