Naršymo kelias

Viešųjų finansų sektorių būtina toliau reformuoti - 25/06/2008

Iš piniginės išimama euro moneta

Biudžeto padėtis ES šalyse kur kas geresnė nei anksčiau, bet siekiant, kad viešieji finansai dar labiau sutvirtėtų, būtina tęsti reformas.

ES viešųjų finansų srityje reikalingos tolesnės reformos.Nepaisant pagerėjusios padėties 2007 m., ES šalių vyriausybės turi imtis naujų priemonių, kad užtikrintų finansų tvarumą, ilgalaikį ekonomikos augimą ir euro stabilumą. Tai pagrindinės Komisijos parengtos viešųjų finansų ataskaitos išvados.

ES vyriausybės veikimo galimybės yra labai plačios.   2008 m. Komisijos ataskaitoje „Viešieji finansai EPS“ raginama kuriant fiskalinę politiką remtis visapusišku požiūriu, kad būtų skatinamas augimas ir konkurencingumas. Visų pirmą, reikėtų užtikrinti didesnį apmokestinimo ir viešųjų išlaidų sistemos veiksmingumą.

Pagrindinės ataskaitos išvados

  • Būtina užtikrinti tvirtą viešųjų finansų sistemą. Šalių, kurių valstybės skola yra didelė, ekonomikos augimas vidutinės trukmės laikotarpiu yra daug lėtesnis, nes vyriausybėms skolinantis daugiau didėja palūkanų normos ir mažėja privačių investicijų.
  • Pernelyg išpūsta viešojo administravimo sistema dėl didelių mokesčių ir nepakankamai veiksmingo valstybės išteklių naudojimo gali trukdyti ekonomikai augti.
  • Viešąsias lėšas pirmiausia reikėtų skirti tiems sektoriams, kuriuose rinka nėra veiksminga ir kurie teikia viešąsias paslaugas (sveikatos priežiūros, švietimo ir t. t.).
  • Siekdamos pagyvinti ekonomikos augimą, vyriausybės turėtų sukurti tokias mokesčių sistemas, kurios padėtų skatinti investicijas ir užimtumą.


Remiantis 2005 m. Stabilumo ir augimo pakto reforma bei neseniai atlikta euro dešimties gyvavimo metų apžvalgos analize, ataskaitoje taip pat pasiūlyti keli būdai, kaip valstybės narės galėtų toliau rūpintis tvirta valstybės finansų sistema:

  • valstybės narės turėtų teikti sistemingesnes ir išsamesnes ataskaitas;
  • priimdamos sprendimus dėl biudžeto atsižvelgti į veiklos rezultatus;
  • kurti veiksmingesnes mokesčių sistemas;
  • reguliariai peržiūrėti viešuosius finansus.

 

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos