Navigačný riadok

Inteligentné dane – zisk pre vás - 07/04/2008

Stĺpčeky mincí

Správny daňový systém podnecuje hospodársky rast, vytvára nové pracovné príležitosti a zachováva tie súčasné.

Na Bruselskom daňovom fóre DeutschEnglishfrançais2008, ktoré sa každý rok koná formou konferencie o daňových otázkach všeobecného a politického záujmu (7.–8. apríla), sa tentokrát pozornosť sústredí na to, ako môže daňová politika prispieť k rastu a konkurencieschopnosti v Európe a k modernému, novátorskému a trvalo udržateľnému európskemu sociálnemu štátu.

Cieľom daňovej politiky EÚ DeutschEnglishfrançais je dosiahnuť dôležité méty ako voľný pohyb kapitálu, konkurencieschopnosť English, rast a zamestnanosť DeutschEnglishfrançais, a pritom sa vyhnúť škodlivej daňovej súťaživosti DeutschEnglishfrançais medzi krajinami EÚ.

„Spolupráca medzi daňovými úradmi, koordinácia daňovej politiky medzi členskými štátmi a zosúladenie niektorých prvkov daňových systémov vtedy a tam, kde je to potrebné, môžu zlepšiť konkurencieschopnosť našich firiem,“ povedal na vysvetlenie komisár Kovács zodpovedný za daňovú a colnú úniu DeutschEnglishfrançais.

Účastníci fóra sa dozvedia o skúsenostiach krajín EÚ, ktoré zaviedli významné daňové reformy, a budú sa zaoberať týmito otázkami:

  • ako môžu daňové systémy lepšie napomáhať rastu?
  • ako vylepšiť súčasné daňové systémy?
  • čo by prispelo k trvalejšej udržateľnosti európskeho sociálneho modelu?
  • čo sa dosiahlo zavedením paušálnych daní?

Komisia neustále hľadá inovatívne nápady: v oblasti daňovej politiky tie najlepšie oceňuje európskou akademickou cenou za prácu na tému daní DeutschEnglishfrançais udeľovanú vedcom, ktorí sa venujú komparatívnemu, európskemu a/alebo medzinárodnému daňovému právu.

Choose high-contrast version Set page to normal font size Increase font size by 200 percent poslať túto stránku priateľovi vytlačiť túto stránku

 

Našli ste informácie, ktoré ste hľadali?

Áno Nie

Aké informácie ste hľadali?

Máte nejaké návrhy?

Užitočné odkazy