Ścieżka nawigacji

Podatki, które pracują na naszą korzyść - 07/04/2008

Słupki monet

Dobre systemy podatkowe wspierają wzrost gospodarczy, utrzymanie istniejących miejsc pracy i tworzenie nowych.

The 2008 Brukselskie Forum Podatkowe DeutschEnglishfrançais, które w tym roku odbędzie się w dniach 7−8 kwietnia, to coroczna konferencja poświęcona zagadnieniom podatkowym o charakterze ogólnym i politycznym. Jej głównym tematem będzie to, w jaki sposób polityka fiskalna może przyczynić się do zwiększenia wzrostu gospodarczego i konkurencyjności w Europie, a także rozwoju nowoczesnego i innowacyjnego europejskiego modelu społecznego.

Strategia polityki fiskalnej UE DeutschEnglishfrançais służy realizacji ważnych celów, jakimi są swobodny przepływ kapitału, konkurencyjność English, wzrost gospodarczy i zatrudnienie DeutschEnglishfrançais, przy jednoczesnej eliminacji szkodliwej konkurencji podatkowej DeutschEnglishfrançais między państwami UE.

„Współpraca organów podatkowych, koordynacja polityki fiskalnej poszczególnych państw członkowskich oraz zbliżenie niektórych elementów systemów podatkowych mogą przysłużyć się zwiększeniu konkurencyjności europejskich firm”, oświadczył unijny komisarz ds. podatków i ceł DeutschEnglishfrançais László Kovács.

Uczestnicy forum będą mogli zapoznać się z doświadczeniami innych krajów UE, które przeprowadziły ważne reformy podatkowe i zastanowić się nad następującymi kwestiami:

  • W jaki sposób systemy podatkowe mogą bardziej pobudzać wzrost gospodarczy?
  • Jak można udoskonalić obowiązujące systemy podatkowe?
  • W jaki sposób można zwiększyć skuteczność europejskiego modelu społecznego?
  • Jakie efekty przyniosło wprowadzenie podatku liniowego?

Komisja nieustannie szuka nowych pomysłów. W dziedzinie polityki fiskalnej jest organizatorem konkursu europejska nagroda uniwersytecka za prace doktorskie i magisterskie z zakresu prawa podatkowego DeutschEnglishfrançais (European academic tax thesis award) obejmujące zagadnienia prawnoporównawcze, europejskie i międzynarodowe.

Włącz duży kontrast Ustaw normalny rozmiar czcionki Powiększ rozmiar czcionki o 200% Wyślij tę stronę do znajomego Drukuj

 

Czy znaleźli Państwo poszukiwane informacje?

Tak Nie

Jakich informacji Państwo szukają?

Czy mają Państwo jakieś uwagi?

Przydatne linki