Cesta

Chytré daně pracují pro vás - 07/04/2008

Sloupky mincí

Správné daňové systémy podporují hospodářský růst a vedou ke vzniku pracovních příležitostí.

Bruselské daňové fórum DeutschEnglishfrançais je každoroční konference věnovaná daňovým otázkám. Letos probíhá ve dnech 7. a 8. dubna a zaměřuje se na to, jak mohou daňové systémy přispět k růstu a konkurenceschopnosti v Evropě a k zajištění moderní, inovativní a udržitelné evropské sociální ekonomiky.

Cílem daňové politiky EU DeutschEnglishfrançais je zejména zajišťovat volný pohyb kapitálu, konkurenceschopnost English, růst a zaměstnanost DeutschEnglishfrançais a zároveň bránit škodlivé daňové konkurenci DeutschEnglishfrançais mezi zeměmi EU.

„Spolupráce mezi daňovými úřady, koordinace daňové politiky mezi jednotlivými členskými státy a harmonizace některých složek daňových systémů může zlepšit konkurenceschopnost našich firem a odstranit problémy, kterým podniky čelí,“ říká komisař pro daně a celní unii DeutschEnglishfrançais László Kovács.

Účastníci fóra se seznámí se zkušenostmi zemí EU, které provádějí rozsáhlé daňové reformy, a budou diskutovat o následujících otázkách:

  • Jak mohou daňové systémy lépe podporovat růst?
  • Jak lze zlepšit současné daňové systémy?
  • Jak lze zajistit větší udržitelnost evropského sociálního modelu?
  • Jaké jsou výsledky zavedení rovné daně?

Komise se neustále velmi zajímá o inovační myšlenky v oblasti daňové politiky a odměňuje jejich autory udílením evropských cen za akademické práce o daních DeutschEnglishfrançais v oblasti srovnávacího, evropského nebo mezinárodního daňového práva.

Zobrazit s maximálním kontrastem Zobrazit stránku s normální velikostí písma Zvětšit písmo o 200 % Poslat tuto stránku přátelům Vytisknout stránku

 

Nalezli jste informace, které jste hledali?

Ano Ne

Co jste hledali?

Máte nějaké připomínky?

Užitečné odkazy