Navigācijas ceļš

Izraudzīts jaunās eiro piemiņas monētas dizains - 25/02/2008

Eiro piemiņas monētas dizainparaugi

Eiropas iedzīvotāji ir izvēlējušies dizainparaugu jaunai divu eiro piemiņas monētai, kas veltīta vienotās valūtas desmitajai gadskārtai.

Uzvarējušo dizainparaugu var aplūkot eiro monētu dizainparaugu tīmekļa vietnē.

2009. gadā aprit desmit gadi, kopš Ekonomikas un monetārā savienība DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoMaltiNederlandsRomânaslovenčinaslovenščina ieviesa eiro. Lai atzīmētu šo notikumu, eiro zonas valstis izlaidīs īpašu divu eiro nomināla monētu.

Eiropas iedzīvotāji tiešsaistē varēja balsot par vistīkamāko no pieciem dizainparaugiem, ko priekšatlasē bija izraudzījušies Eiropas naudas kaltuvju vadītāji.

Balsošana sākās 31. janvārī, un tajā piedalījās 141 675 Eiropas Savienības iedzīvotāji. Par uzvarējušo monētas metu balsoja 41,48 % dalībnieku, un tā autors ir Georgs Stamatopuloss, kurš pārstāv Grieķijas Centrālo banku.

2009. gada janvārī 15 eiro zonas valstis laidīs apgrozībā apmēram 90 miljonus monētas eksemplāru, ko rotās jaunais dizains.

Tā būs otrā piemiņas monēta, ko emitēs visas eiro zonas valstis kopā. Pirmā bija 2007. gadā izlaistā monēta, ar ko atzīmēja ES dibināšanas līguma 50. gadskārtu. Parasto eiro monētu priekšpuse (averss) visām valstīm ir vienāda, savukārt aizmugure (reverss) katrai valstij ir atšķirīga — uz tās parasti attēlotas nacionālās vērtības, simboli vai valdošie monarhi.

Piemiņas monētas izdod tikai divu eiro nominālvērtībā. Tās tāpat kā parastās eiro monētas var tērēt visās eiro zonas valstīs, tomēr kolekcionāri nemīl no tām šķirties.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites