Naršymo kelias

Nuspręsta, kaip atrodys nauja proginė euro moneta - 25/02/2008

Proginės euro monetos

Europiečiai nusprendė, kaip turės atrodyti proginė 2 eurų moneta bendros valiutos gyvavimo dešimtmečiui pažymėti.

Naująją proginę monetą galima išvysti euro monetų dizaino svetainėje.  

2009 m. sukaks dešimt metų nuo to laiko, kai sudarius ekonominę ir pinigų sąjungą DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoMaltiNederlandsRomânaslovenčinaslovenščinasuomi buvo įvestas euras.  Šiam įvykiui pažymėti euro zonos šalys išleis proginę 2 eurų monetą.

Europos visuomenė buvo pakviesta balsuoti internetu ir išrinkti gražiausią atvaizdą iš 5, kuriuos konkursui pateikė Europos monetų kalyklų vadovai.

Nuo sausio 31 d. savo nuomonę pareiškė 141 675 ES gyventojai.  41,48 % balsų geriausiu pripažintas Graikijos centrinio banko dailininko George'o Stamatopoulos'o darbas.

2009 m. sausio mėn. 15 euro zonos šalių išleis apie 90 mln. monetų su šiuo atvaizdu.

Tai bus antroji visų euro zonos šalių bendrai išleista proginė moneta. Pirmoji 2007 m. buvo skirta ES steigimo sutarties 50-mečiui pažymėti. Įprastinių euro monetų viena pusė yra vienoda visose šalyse, o kitoje pusėje kiekviena valstybė vaizduoja nacionalines asmenybes, simbolius ar viešpataujančius monarchus.

Proginės monetos visada būna 2 eurų vertės. Kaip ir kitais eurais, jomis galima atsiskaityti visoje euro zonoje, bet daugelį jų išgraibsto kolekcininkai.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos