Navigatsioonitee

Euromündi kavandikonkursi hääletamine on lõppenud - 25/02/2008

Mälestusmüntide kavandid

Eurooplased valisid ühisraha kümnenda aastapäeva puhul välja uue kaheeurose mälestusmündi kavandi.

Võidutöö vaatamiseks külastage euromündi kujunduse veebisaiti.

2009. aastal täitub 10 aastat euro juurutamisest majandus- ja rahaliidu DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisitalianoMaltiNederlandsRomânaslovenčinaslovenščinasuomi poolt. Selle sündmuse tähistamiseks annavad euroala riigid välja spetsiaalse kaheeurose mündi.

Euroopa avalikkusel oli võimalus Euroopa rahapajade juhtide poolt eelvalitud 5 kavandi hulgast anda on-line-küsitluse käigus hääl oma lemmikkujundusele.

31. jaanuaril alanud hääletusel osales 141 675 ELi elanikku. Võitnud kujundus sai 41,8% häältest. Tegemist on Kreeka keskpanga kunstniku George Stamatopoulose tööga.

2009. aasta jaanuaris annavad euroala riigid välja uue kujundusega mündi 90 miljonit eksemplari.

Tegemist on teise mälestusmündiga, mille lasevad ringlusse kõik euroala riigid koos. Esimene anti välja 2007. aastal, et tähistada ELi 50. aastapäeva. Tavaliselt on euromüntidel üks külg ühesugune kõigi riikide puhul ning teine on rahvuslik külg, millel kujutatakse riiklikke kujundeid, sümboleid või valitsejaid.

Mälestusmündid on alati kaheeurosed. Nagu kõiki euromünte, on neid võimalik kasutada kogu euroalal. Tõenäoliselt satuvad paljud mündid siiski kollektsionääride valdusse.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad