Navigācijas ceļš

Vienotais tirgus attīstās optimāli - 15/02/2008

Sieviete lielveikalā lasa konservu kārbas etiķeti

ES vienotā tirgus noteikumus ES valstīs pieņem paredzētajā laikā.

Pateicoties Eiropas vienotajam tirgum DeutschEnglishfrançais, pilsoņiem ir lielāka kvalitatīvu, labākas cenas preču un pakalpojumu izvēle visā Eiropā. Tas nebūtu iespējams bez kopīgajiem ES noteikumiem un to transponēšanas tiesību aktos dalībvalstīs.

Jaunākais pusgada rezultātu apkopojums DeutschEnglishfrançais rāda, ka vidēji tikai 1,2% no iekšējā tirgus noteikumiem nav transponēti valsts tiesību aktos atbilstoši paredzētajiem termiņiem, un mēs bijuši krietni veiksmīgāki par 2001. gadā ES līderu izvirzīto pagaidu mērķi 1,5%. Salīdzinājumam šis vidējais rādītājs bija 1,6% 2007. gada jūnijā.

"Tas ir izcils rezultāts", paziņoja iekšējā tirgus DeutschEnglishfrançais komisārs Čārlijs Makgrīvijs. "Lai nodrošinātu iekšējā tirgus netraucētu darbību, šie noteikumi ir jāpiemēro pareizi un paredzētajos termiņos. Šobrīd mums vēl ir jāturpina pozitīvā virzība, lai sasniegtu jauno mērķi 1,0%."

Rezultātu apkopojumā pirmo reizi aplūkojami visu 27 ES valstu rezultāti. Bulgārija un Rumānijai ir izdevies ļoti ātri transponēt iekšējā tirgus noteikumus, un to vidējais deficīts ir tikai 0,8%. Slovākija ir pirmajā vietā: no nulles deficīta to šķir tikai 9 direktīvas. Tai seko Dānija, Latvija un Lietuva ar novēlojumu 10 direktīvu transponēšanā.

Pret valstīm, kas nav varējušas ievērot pieņemšanas termiņu, sāk pārkāpumu tiesvedību. Itālijai joprojām ir visvairāk šādu pret to sāktu pārkāpuma lietu, bet šajos pēdējos sešos mēnešos tai izdevās šo skaitu samazināt par 19. Vides aizsardzības joma ir tā, kur sākto tiesvedības procedūru skaits ir visaugstākais; tai seko nodokļi un muitas savienība, enerģētika un transports, kā arī nodarbinātība.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites