Naršymo kelias

Bendroji rinka kuriama ypač veiksmingai - 15/02/2008

Moteris parduotuvėje skaito konservų dėžutės etiketę

ES šalys tvirtina ES bendrosios rinkos taisykles rekordiniu greičiu.

Dėl Europos bendrosios rinkos DeutschEnglishfrançais visoje Europoje sumažėjo kainos, padidėjo siūlomų prekių bei paslaugų pasirinkimas ir pagerėjo kokybė. To pasiekti būtų buvę neįmanoma, jei ES nebūtų priėmusi bendrų taisyklių, o jos valstybės narės jų nebūtų įtvirtinę savo įstatymais.

Iš naujausios pusmečio pažangos ataskaitos DeutschEnglishfrançais (vadinamosios vidaus rinkos rezultatų suvestinės) matyti, kad per nustatytą laiką į nacionalinę teisę nebuvo perkelta tik vidutiniškai 1,2 % bendrosios rinkos taisyklių. 2007 m. birželio mėnesį šis vidurkis buvo 1,6 %, o dabar jis daug žemesnis negu 1,5 % – 2001 m. ES vadovų nustatytas tarpinis tikslas.

„Rezultatai puikūs, – sakė už vidaus rinką DeutschEnglishfrançais atsakingas Komisijos narys C. McCreevy. – Kad bendroji rinka funkcionuotų veiksmingai, jos taisykles reikia taikyti teisingai ir laiku. Dabar reikia daryti dar didesnę pažangą ir siekti 1,0 % vidurkio.“

Pirmą kartą rezultatų suvestinėje teikiami visų 27 ES šalių duomenys. Bulgarija ir Rumunija itin greitai patvirtino bendrosios rinkos taisykles; jų vidutinis deficitas – 0,8 %. Slovakija užima lyderės pozicijas – jai tetrūksta 9 direktyvų. Nedaug teatsilieka ir Danija, Latvija bei Lietuva – iki nustatyto laiko jos nespėjo perkelti tik 10 direktyvų.

Šalims, nespėjusioms iki nustatyto termino perkelti ES teisės aktų nuostatų į nacionalinę teisę, taikoma pažeidimų nagrinėjimo procedūra. Italija šiuo atžvilgiu atsilieka daugiausia, nors per paskutinius šešis mėnesius ji sugebėjo perkelti 19 direktyvų. Daugiausia pažeidimų nagrinėjimo procedūrų taikoma dėl neperkeltų aplinkos srities direktyvų, taip pat mokesčių, muitinės, energetikos, transporto ir užimtumo srities direktyvų.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos