Navigācijas ceļš

Balsojiet par jauno divu eiro monētu - 08/02/2008

Piemiņas eiro monētas dizainparaugi

Eiropieši ir aicināti balsot par labāko zīmējumu, kas rotās divu eiro piemiņas monētu, kuru emitēs par godu vienotās valūtas desmit gadiem.

Atzīmējot eiro DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisMaltislovenčina ieviešanas un Eiropas monetārās savienības dibināšanas desmito gadadienu, 15 eiro zonas valstis 2009. gadā emitēs jaunu divu eiro piemiņas monētu.

Pēc eiro zonas naudas kaltuvju iesniegto dizainparaugu projektu priekšatlases uzvarētāju izvēlēsies ES iedzīvotāji, kas ir aicināti balsot šim nolūkam izveidotā eiro monētas dizainparaugu tīmekļa vietnē.

Balsošana notiek līdz 2008. gada 22. februārim, un uzvarējušo dizainparaugu paziņos trīs dienas vēlāk. Ja būsit balsojis par izraudzīto dizainparaugu, varat vinnēt balvu – īpaši vērtīgu eiro kolekcijas monētu komplektu.

1999. gada 1. janvārī eiro kļuva par jauno valūtu 11 ES dalībvalstīs, un Eiropas Centrālā banka English – par vienotas monetārās politikas pārraudzītāju. Valstu banknotes un monētas bija apgrozībā vēl trīs gadus, bet, tā kā to vērtība attiecībā pret eiro bija fiksēta, tās faktiski bija tas pats eiro, – atšķīrās tikai dizains. 2002. gadā tās aizstāja ar eiro banknotēm un monētām.

Ekonomikas un monetārā savienība DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisslovenčina ir politiska un ekonomiska sistēma, kas atbalsta eiro un papildina ES vienoto tirgu. Tā ir palīdzējusi nodrošināt zemu inflācijas līmeni un zemas procentu likmes, tā radot patērētājiem un uzņēmumiem labvēlīgu situāciju, kā arī veicinājusi valstu finanšu stabilitāti. Vienotās valūtas ieviešana novērsa valūtas maiņas izmaksas, un 15 eiro zonas dalībvalstīs cilvēkiem un uzņēmumiem tagad ir vienkāršāk salīdzināt cenas.

Desmit gadus pēc ieviešanas eiro ir stipra un stabila valūta, kas nepārprotami sevi ir apliecinājusi kā starptautiska valūta DeutschEnglishespañolfrançaisslovenčina.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites