Naršymo kelias

Kaip atrodys naujoji euro moneta? - 08/02/2008

Proginės euro monetos

Europiečiai balsuos už labiausiai patinkantį naują proginės 2 eurų monetos, skirtos bendros valiutos dešimtmečiui pažymėti, dizainą.

Pažymint euro DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisMaltislovenčina ir Europos pinigų sąjungos gyvavimo dešimtmetį 2009 m. visose 15 euro zonos valstybių bus išleista proginė naujo dizaino 2 eurų moneta.

Euro zonos valstybių monetų kalyklos konkursui pateikė savo sukurtus atvaizdus, o geriausiąjį atvaizdą specialioje euro monetų dizaino svetainėje išrinks visuomenė.

Balsavimas bus baigtas 2008 m. vasario 22 d., o geriausias atvaizdas paskelbtas po trijų dienų. Jei būsite balsavę už daugiausiai balsų surinkusį projektą, turėsite šansą laimėti vertingų kolekcinių euro monetų.

1999 m. sausio 1 d. euras tapo naująja 11 ES valstybių narių valiuta. Šios šalys taip pat sutiko savo pinigų politiką pavesti bendrai tvarkyti Europos centriniam bankui English.  Nacionalinių valiutų banknotai ir monetos cirkuliavo dar trejus metus, bet kadangi šios valiutos su euru buvo susietos fiksuotu kursu, faktiškai tai jau buvo naujieji eurai, tik skirtingos išvaizdos. Euro banknotai ir monetos nacionalines valiutas pakeitė 2002 m.

Euras ir ES bendroji rinka remiasi į politinį ir ekonominį pagrindą – vadinamąją ekonominę ir pinigų sąjungą DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisslovenčina. Vartotojams ir įmonėms ši sąjunga buvo naudinga tuo, kad padėjo išlaikyti žemą infliaciją, mažas palūkanų normas bei tvirtą viešųjų finansų sistemą. Dėl bendros valiutos išnyko pinigų keitimo sąnaudos, o gyventojams ir verslo įmonėms tapo paprasta palyginti kainas dabar jau 15-oje euro zonos valstybių narių.

Praėjus dešimčiai metų nuo įvedimo euras yra tvirta ir stabili valiuta, neabejotinai išsikovojusi pasaulinės valiutos DeutschEnglishespañolfrançaisslovenčina statusą.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos