Navigatsioonitee

Kujunda uus euromünt - 08/02/2008

Euro mälestusmündi kujundused

Eurooplased valivad oma lemmikkujunduse uuele kaheeurosele mälestusmündile, millega tähistatakse ühisraha kasutuselevõtu kümnendat aastapäeva.

2009. aastal lasevad kõik 15 euroala riiki Euroopa rahaliidu loomise ja euro DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisMaltislovenčina kasutuselevõtu 10. aastapäeva puhul välja uue kujundusega kaheeurose mälestusmündi.   

Pärast euroalariikide rahapajade vahelist konkurssi, kus võistlesid nende loodud mündikavandid, valitakse võidukujundus välja avalikul hääletusel. Hääletada saab selleks spetsiaalselt loodud veebisaidil.

Hääletamine toimub kuni 22. veebruarini 2008 ning võitja kuulutatakse välja kolm päeva hiljem. Kui hääletasite võitnud mündikujunduse poolt, on teil võimalus võita väärtuslik euro meenemüntide komplekt.  

1 jaanuaril 1999 sai eurost üheteistkümne Euroopa Liidu liikmesriigi vääring. Need riigid otsustasid ühendada oma rahapoliitika, mida hakkas juhtima Euroopa Keskpank English. Riikide oma rahatähti ja münte kasutati veel kolm aastat, kuid kuna nende vahetuskursid olid seotud euroga, siis olid nad tegelikkuses kasutusel kui eurod. 2002. aastal asendati nad euro rahatähtede ja müntidega.

Eurot ja ELi ühtset turgu toetab poliitiline ja majanduslik raamistik – majandus- ja rahaliit DeutschελληνικάEnglishespañolfrançaisslovenčina. Majandus- ja rahaliit on aidanud hoida madalaid inflatsiooni- ja intressimäärasid, millest saavad kasu nii tarbijad kui ka ettevõtted, ning toetanud liikmesriikide rahanduse usaldusväärsust. Tänu ühisrahale on kadunud rahavahetusega seotud kulud ning kodanikel ja ettevõtetel on lihtsam võrrelda hindu praegu euroalasse kuuluva 15 riigi vahel.

10 aastaga on eurost saanud tugev, stabiilne ning rahvusvahelise tähtsusega vääring DeutschEnglishespañolfrançaisslovenčina.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad