Navigācijas ceļš

Kredītu tirgu atver konkurencei - 16/01/2008

Eiro banknotes un kalkulators

Apvienojot ES patēriņa kredītu tirgu, gaidāma lielāka izvēle un labākas cenas.

Ja kādreiz esat izpārdošanā nopircis veļas mašīnu vai televizoru vai izmantojis veikala piedāvāto iespēju veikt maksājumu uz kredīta, jums droši vien būs interesanti uzzināt, kā kredīta izmaksas atšķiras dažādās Eiropas valstīs. Patēriņa kredīta procenti atkarībā no valsts var atšķirties pat par 6 %. Somijā patērētāji maksā tikai 6,3 % par aizņēmumiem, taču Portugālē — veselus 12,2 %. Tagad Eiropas Savienība sāk rīkoties, lai izlīdzinātu šīs atšķirības.

Direktīva par patēriņa kredītu, ko Eiropas Parlaments apstiprināja 16. janvārī, Eiropas vienotā tirgus priekšrocības pārstādīs arī finanšu pakalpojumu English mazumtirdzniecības dārzā. Tagad patērētāji varēs izvēlēties vislabāko piedāvājumu, salīdzinot visu ES valstu banku un kredītsabiedrību pakalpojumus.

Tad nāks kārta pārredzamībai un patērētāju tiesību aizsardzībai, jo, reklamējot kredītu pakalpojumus, visā Eiropā būs jāsniedz vienāda būtiskā informācija. Tādējādi būs vieglāk salīdzināt, piemēram, procentu likmes un kavējuma naudu. Visā Eiropā izmantos standarta modeli, lai skaidri parādītu, kādas ir kredīta izmaksas.

Pēc līguma parakstīšanas jums vēl būs 14 dienas, lai pārdomātu. Tādējādi gandrīz pusē ES valstu tiks ieviestas jaunas tiesības. Patērētājiem vairs nebūs jācieš par pārsteidzīgiem lēmumiem, kas pieņemti sarežģītā situācijā. Un aizdevuma iestādēm nāksies parūpēties par savu konkurētspēju, lai pārliecinātu patērētājus neskatīties ārzemju virzienā.

Jaunā direktīva attiecas uz kredītiem no 200 līdz 75 000 eiro. Tā neskar hipotekāros kredītus un maksājumu kartes. Minimālā robeža tika noteikta, lai ietvertu ātros kredītus, ko var nokārtot ar īsziņu no mobilā tālruņa. Šī prakse, kas ļauj 15 minūšu laikā saņemt naudu no aizdevuma izsniedzēja, ir viena no jaunākajām tendencēm, īpaši populāra Zviedrijā un Igaunijā.

Patēriņa kredīts English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites