Naršymo kelias

Kreditų rinka atveriama konkurencijai - 16/01/2008

Euro banknotai ir skaičiuotuvas

Suvienijus ES vartojimo kreditų rinką tikimasi didesnio pasirinkimo ir patrauklesnių kainų.

Jei esate pirkęs skalbimo mašiną arba televizorių su nuolaida arba naudojotės parduotuvės siūloma kredito galimybe, jums tikriausiai bus įdomu sužinoti, kad įvairiose Europos šalyse kredito sąnaudos skiriasi. Vienos šalies vartojimo kreditų normos nuo kitos šalies gali skirtis net 6 %. Suomijos vartotojai už paskolas moka tik 6,3 %, o Portugalijos – 12,2 %. Šiuo metu ES stengiasi suvienodinti sąlygas vartojimo paskolų rinkoje.

Sausio 16 d. Europos Parlamento patvirtintu teisės aktu dėl vartojimo kreditų sudaroma galimybė Europos vienos bendros rinkos privalumais naudotis ir mažmeninių finansinių paslaugų English sektoriuje. Nuo šiol vartotojai galės išsirinkti tinkamiausius iš visų ES šalių bankų ir kreditų bendrovių pasiūlymų.

Nauji svarbūs šios srities aspektai bus skaidrumas ir vartotojų teisės, nes kredito teikėjas turės teikti tą pačią pagrindinę informaciją visoje Europoje. Taigi bus paprasčiau palyginti įvairius duomenis, pavyzdžiui: palūkanų normas ir mokesčius už įsipareigojimų nevykdymą. Visoje Europoje bus naudojama standartinė forma siekiant aiškiai nurodyti paskolos sąnaudas.

Pasirašę sutartį piliečiai turės galimybę per 14 dienų persigalvoti ir sutartį nutraukti. Taip bus suteikiama naujų teisių beveik pusei ES. Vartotojams nebebus taikomos baudos už paskubomis padarytą sprendimą, o paskolų teikėjai taps konkurencingesni, nes sieks išlaikyti savo klientus.

Naujasis teisės aktas taikomas 200–75 000 eurų paskoloms. Jis netaikomas hipotekoms ir beprocentinio kredito kortelėms. Nustatyta mažiausia paskolų suma, kad šis teisės aktas būtų taikomas ir paskoloms, kurias galima greitai gauti SMS žinute. Tai reiškia, kad pinigai paskolos gavėjui gali būti pervesti per 15 minučių. Šis paskolų teikimo būdas taikomas vis dažniau ir yra ypač populiarus Švedijoje bei Estijoje.

Vartojimo kreditas English

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos