Navigatsioonitee

Laenuturg avaneb konkurentsile - 16/01/2008

Euro pangatähed ja kalkulaator

ELi tarbimislaenude turu ühtlustamine toob tõenäoliselt kaasa suurema valiku ja soodsamad hinnad.

Kui olete omandanud pesumasina või televiisori või kasutanud jaemüüja pakutavat krediiti, võib pakkuda huvi asjaolu, et krediidikulud erinevad sõltuvalt sellest, millises Euroopa riigis te asute.  Tarbijakrediidi intressimäär erineb riigiti kuni 6 protsendipunkti ulatuses.Soomes on tarbijate laenude intressimäär 6,3%, aga Portugalis 12,2%.EL võtab nüüd meetmeid turu ühtlustamiseks.

Tarbimislaene käsitleva õigusaktiga, mille Euroopa Parlament kiitis heaks 16. jaanuaril, tuuakse Euroopa ühtse turu eelised ka jaefinantsteenusteEnglish valdkonda.Tarbijad saavad nüüdsest otsida parimaid pakkumisi, hõlmates ka teistes ELi liikmesriikides asuvaid pankasid ja krediidiasutusi.

Seoses sellega, et laenude reklaamimisel tuleb kõikjal Euroopas esitada ühesugust põhilist teavet, kerkivad päevakorrale läbipaistvus ja tarbijaõigused.Seega on lihtsam võrrelda intressimäära ja leppetrahve.Laenu kulu selgeks väljatoomiseks hakatakse kõikjal ELis kasutama standardvormi.

Lepingu allkirjastamise järel on kliendil 14 päeva jooksul võimalik ümber mõelda ja loobuda. Selline kord toob kaasa uued õigused peaaegu poole ELi jaoks.Tarbijaid ei karistata enam järelemõtlematute otsuste eest, mis nad tegid surve all.  Samas tugevneb konkurents laenuandjate vahel, sest nad püüavad tarbijaid kinni hoida.

Uues õigusaktis käsitletakse laene suurusega 200 kuni 75 000 eurot.Seal ei käsitleta eluasemelaene ega järelmaksukaarte.Madalam piirmäär on nähtud ette kiirete mobiiltelefoni vahendusel sooritatavate laenutehingute jaoks.Selline praktika, kus raha jõuab 15 minutiga laenuvõtja kontole, on tõusuteel. Eriti levinud on see Rootsis ja Eestis.

Tarbimislaen  English

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad