Navigācijas ceļš

Cepuri nost 2013. gada ES labāko jauno tulkotāju priekšā! - 08/04/2014

“Juvenes Translatores” oficiālais logotips © ES

Šodien Briselē balvas saņēma ES tulkošanas konkursa 28 uzvarētāji.

Komisija ik gadu rīko konkursu Juvenes Translatores. Tā uzvarētāji tika paziņoti februārī. Šodien visi 28 jaunieši ieradās Briselē uz apbalvošanas ceremoniju, un mums bija iespēja tikties ar viņiem personiski. 

Uzvarētāji (pa vienam no katras ES valsts) saņēma balvu un diplomu no daudzvalodības komisāres Andrulas Vasiliu. Rīt viņi tiksies ar Komisijas tulkotājiem, kas sastādīja tulkojamos tekstus un laboja saņemtos tulkojumus. 

2013. gada novembrī konkursā piedalījās vairāk nekā 3000 skolēnu no visu ES valstu skolām. Viņiem bija atvēlētas 2 stundas, lai pārtulkotu lappusi garu tekstu par Eiropas pilsonību (2013. gads bija Eiropas Pilsoņu gads) jebkurā no 552 valodu pāriem, kādi vien ir iespējami starp ES 24 oficiālajām valodām. Pavisam tika izmantoti 157 valodu pāri — vairāk nekā līdzšinējos gados. No katras ES valsts izvēlējās vienu uzvarētāju (šogad pirmo reizi arī Horvātijā). Latvijā labākais tulkojums ir Valtam Štolceram no Līvānu 1. vidusskolas.

Juvenes Translatores ir tulkošanas konkurss, kurā var piedalīties 17 gadus veci jaunieši no visu ES valstu skolām. To rīko kopš 2007. gada, lai veicinātu valodu mācīšanos Eiropā un popularizētu tulkotāja karjeru. Rodas iespaids, ka tas ir izdevies, jo vairāki iepriekšējo gadu laureāti patlaban augstskolās studē tulkošanu vai valodas. 2008. gada uzvarētāja no Maltas nesen pavadīja 5 mēnešus Komisijas Tulkošanas ģenerāldirektorātā, praktizējoties maltiešu valodas departamentā. 

Par konkursa augošo popularitāti liecina tas, ka katru gadu dalībai piesakās arvien vairāk skolu. Konkursam ir izveidojies savs tīkls, kurā skolēni, skolotāji un speciālisti var izmantot vietnes Facebook un Twitter, lai cits ar citu sazinātos.

Juvenes Translatores 2013

Tulkošana Eiropas Komisijā DeutschEnglishfrançais 

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites