Navigatsioonitee

Õnnitleme 2013. aasta ELi parimaid noori tõlkijaid! - 08/04/2014

Tõlkevõistluse „Juvenes Translatores” ametlik logo © EU

ELi iga-aastase tõlkevõistluse 28 võitjat said täna kätte oma auhinnad.

Komisjoni korraldatava iga-aastase noorte tõlkijate võistluse Juvenes Translatores võitjate nimed kuulutati välja veebruaris. Täna osalesid need 28 inimest Brüsselis toimuval auhinnatseremoonial ja me saime neid näha oma silmaga. 

Igaüks neist sai oma liikmesriigi parima tõlke esitamise eest auhinna ja tunnistuse hariduse, kultuuri, mitmekeelsuse ja noorte volinikult Androulla Vassilioult. Homme kohtuvad need noored Euroopa Komisjoni tõlkijatega, kes koostasid võistluse tekstid ja hindasid tõlkeid. 

2013. aasta novembris toimunud tõlkevõistluses osales üle 3000 õpilase kõigi ELi liikmesriikide koolidest. Neil oli aega 2 tundi, et tõlkida 1-leheküljeline tekst Euroopa kodakondsuse kohta, mis oli väga asjakohane, kuna 2013. aasta oli Euroopa kodanike aasta. Nad võisid valida 552 keelekombinatsiooni vahel, mida ELi 24 ametlikku keelt võimaldavad. Kokku kasutati 157 keelekombinatsiooni, mis on senini ka suurim kombinatsioonide arv. Igast ELi liikmesriigist, sealhulgas ka esmakordselt Horvaatiast, valiti välja üks võitja. Eesti võitjaks oli sel aastal Rainer Urmas Maine Tallinna Reaalkoolist.

Juvenes Translatores on tõlkevõistlus 17-aastastele õpilastele kõigist ELi liikmesriikide keskkoolidest. Seda on korraldatud alates 2007. aastast, et edendada keeleõpet Euroopas ja tõlkimist kui võimalikku karjäärivalikut. Tänu võistlusele on mõned varasemate aastate võitjad võtnud käsile keele- või tõlkeõpingud. Malta 2008. aasta võitja veetis hiljuti praktikandina 5 kuud komisjoni tõlkeosakonnas. 

Võistluse populaarsus kasvab, mille tunnistuseks on aina suurem osalevate koolide arv igal aastal. Võistluse ümber on tekkinud omaette võrgustik, mis võimaldab õpilastel, õpetajatel ja kutselistel tõlkijatel Facebooki ja Twitteri kaudu suhelda.

Juvenes Translatores 2013

Tõlkimine Euroopa Komisjonis DeutschEnglishfrançais 

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad