Navigācijas ceļš

Drošāka interneta dienā ES piešķir balvas par tīmekļa saturu - 11/02/2014

Māte un meita lieto datoru © Shutterstock

11. februārī ES atzīmē starptautisko Drošāka interneta dienu 2014, piešķirot balvas par labu tīmekļa saturu un atklājot tīmekļa vietni par drošu internetu (vietnē ir arī ideju forums, kā internetu padarīt piemērotāku jauniešiem).

Drošāka interneta dienu atzīmē jau 11. gadu pēc kārtas. Mērķis ir veicināt to, lai bērni labāk izmantotu internetu un digitālās tehnoloģijas, palīdzēt viņiem tīmeklī mācīties un rotaļāties un viņus aizsargāt no kaitīga satura — sākot no psiholoģiskiem pāridarījumiem internetā līdz azartspēļu vietnēm un krāpšanai tīmeklī. Šāgada sauklis ir “Kopīgi radīsim labāku internetu”.

Atzīmējot šo dienu, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Nēlī Krusa pasniegs Eiropas Balvu par vislabāko bērniem paredzēto tīmekļa saturu. Šajā konkursā dalībniekus rosina radīt jaunu saturu, piemēram, tīmekļa vietnes, blogus, videomateriālus un spēles, kas jauniešiem palīdz tīmeklī droši mācīties un spēlēties. Starp vairāk nekā 1100 konkursa darbiem, kuru autori ir gan no Eiropas, gan citām pasaules daļām, ir atlasīti 12 uzvarētāji — gan pieaugušie, gan bērni. Viņi ir no Apvienotās Karalistes, Beļģijas, Čehijas, Islandes u.c. valstīm. 

Palīdzība skolām

Drošāka interneta dienā sāksies arī

  • visas Eiropas mēroga apspriešanās ar jauniešiem par to, kā internetu padarīt piemērotāku jauniešiem,
  • un tiks atklāta arī “eSafety” marķējuma vietne.

Minētā vietne skolām palīdzēs radīt drošāku interneta vidi:

  • tajā būs padomi, kā nepieļaut jauniešu psiholoģisku terorizēšanu tīmeklī un kā izvairīties no datorvīrusu uzbrukumiem,
  • skolas varēs izstrādāt pašas savus rīcības plānus;
  • tajā būs forums, kurā skolotāji varēs dalīties ar pieredzi un kur speciālisti atbildēs uz jautājumiem.

Piedaloties šajā programmā, skolas var iegūt “eSafety” marķējumu, lai to ievietotu savā tīmekļa vietnē.

Līdzdalība visā pasaulē

Drošāka interneta diena aizsākās 2004. gadā kā ES iniciatīva, un nu to atzīmē vairāk nekā 100 valstīs. Pērnā gada pasākumos piedalījās vairāk nekā 10 miljoni cilvēku.

Šogad visdažādākajās valstīs — sākot no Albānijas līdz pat Venecuēlai — ir sarīkoti šīs dienas atzīmēšanas pasākumi skolās, radio, konferencēs. Izveidotas arī attiecīgas spēles un konkursus.

To, kādi pasākumi notiek Latvijā, varat uzzināt Drošāka interneta dienas tīmekļa lapāEnglish, kā arī tviterī (izmantojot #betterinternet un #SID2014).

Drošāka interneta dienas tīmekļa vietneEnglish

Balva par vislabāko bērniem paredzēto tīmekļa saturu

“eSafety” marķējuma vietnečeštinaDeutscheesti keelελληνικάEnglishespañolhrvatskiNederlandsportuguêsmagyarromânăsuomi

Eiropas digitalizācijas programma English

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites