Naršymo kelias

Saugesnio interneto dieną ES teikia apdovanojimus už interneto turinį - 11/02/2014

Kompiuteriu besinaudojančios motina ir dukra © Shutterstock

2014 m. vasario 11 d. ES ir visame pasaulyje minima Saugesnio interneto diena. ES bus įteikti apdovanojimai už interneto turinį, pristatytas jaunimo manifestas ir pradės veikti saugumui skirta svetainė.

Jau vienuoliktus metus minimą Saugesnio interneto dieną vaikai raginami internetu ir skaitmeninėmis technologijomis naudotis tinkamiau. Jiems padedama mokytis ir žaisti internetu, kartu apsaugant nuo žalingo turinio: priekabiavimo elektroninėje erdvėje, internetinių lošimų svetainių, interneto apgavysčių ir kt. Šių metų šūkis – „Drauge kurkime geresnį internetą“.

Minint šią dieną ES Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes įteiks Europos geriausio interneto turinio vaikams apdovanojimus. Konkursu raginama kurti naują turinį – nuo interneto svetainių ir tinklaraščių iki vaizdo siužetų ir žaidimų, – kuris padėtų vaikams ir jaunimui internete mokytis ir žaisti saugiai. Iš daugiau kaip 1100 konkursui iš visos Europos ir kitų šalių pateiktų darbų apdovanojimams atrinkta 12. Juos pateikė suaugusieji ir vaikai iš Belgijos, Čekijos, Jungtinės Karalystės, Islandijos ir kitų valstybių. 

Pagalba mokykloms

Saugesnio interneto dieną:

  • bus paskelbta apie Europos masto konsultacijas su jaunimu, kaip internetą padaryti jam geresne vieta,
  • pradės veikti e. saugumo ženklui skirta interneto svetainė.

Svetainėje mokykloms bus padedama kurti saugesnę interneto aplinką:

  • teikiant patarimus tokiais klausimais kaip priekabiavimas elektroninėje erdvėje ir virusų išpuoliai,
  • suteikiant mokykloms galimybę kurti savo veiksmų planus,
  • įsteigiant forumą, kuriame mokytojai galėtų dalytis patirtimi, o specialistai padėtų atsakyti į klausimus.

Naudodamosi programa mokyklos gali gauti e. saugumo ženklą ir jį paskelbti savo svetainėje.

Dalyvavimas visame pasaulyje

Saugesnio interneto diena – tai 2004 m. ES pradėta įgyvendinti iniciatyva, tačiau dabar ši diena minima per 100 šalių. Praėjusių metų renginiuose dalyvavo daugiau kaip 10 mln. žmonių.

Šiemet įvairiose šalyse – nuo Albanijos iki Venesuelos – organizuojami renginiai mokyklose, rengiamos radijo laidos, konferencijos, žaidimai, konkursai ir kt.

Apie jūsų apylinkėje vykstančius renginius galite sužinoti apsilankę Saugesnio interneto dienos interneto svetainėjeEnglish. Be to, galite sekti renginius tinkle „Twitter“ naudodami raktažodžius #betterinternet ir #SID2014.

Saugesnio interneto dienos interneto svetainėEnglish

Geriausio interneto turinio vaikams apdovanojimai

E. saugumo ženklui skirta interneto svetainėčeštinaDeutscheesti keelελληνικάEnglishespañolhrvatskiNederlandsportuguêsmagyarromânăsuomi

Europos skaitmeninė darbotvarkėEnglish

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos