Naršymo kelias

ES gairėmis siekiama gerinti jaunimo mokymą - 09/12/2013

Jaunuolis dirba prie išardyto kompiuterio, priešais ant stalo guli įrankių dėžė

ES siūlo gaires, kuriomis būtų užtikrinta, kad darbdaviai iš anksto pateiktų aiškią informaciją apie stažuočių sąlygas, ir kad per stažuotes jaunimui būtų suteikiama nuolatiniam darbui reikalingų žinių ir įgūdžių.

Jaunimui, kuris renkasi stažuotes, kad atvertų sau daugiau karjeros galimybių, galėtų būti užtikrinta geresnė jų kokybė, jeigu būtų patvirtintos Europos Komisijos pasiūlytos gairės.

Siūloma sistema siekiama užtikrinti, kad stažuotės, kurios padeda jaunimui įgyti darbo rinkoje reikalingų įgūdžių ir patirties, būtų aukštos kokybės ir vyktų tinkamomis darbo sąlygomis.

Kova su nedarbu ES

Europoje 5,7 mln. jaunesnių nei 25 metų žmonių neturi darbo. Per neseniai atliktą tyrimą paaiškėjo, kad nors beveik pusė apklausto jaunimo atliko praktiką, trečdalio programų lygis buvo nepatenkinamas. Pavyzdžiui, kai kurie darbdaviai nemokėjo darbo užmokesčio arba nesudarė sąlygų įgyti svarbių įgūdžių.

Parengta sistema skirta tam, kad darbdaviai iš anksto pateiktų aiškią informaciją apie stažuotes, įskaitant darbo užmokesčio dydį, darbo sąlygas ir priežiūrą, ir kad jie laikytųsi ES darbo laiko ir teisių į atostogas taisyklių. Taip pat nustatoma, kad stažuotės trukmė negali būti ilgesnė kaip 6 mėnesiai.

Tikimasi, kad šios gairės paskatins daugiau jaunimo stažuotis užsienyje, nes visoje ES stažuotės bus rengiamos pagal tuos pačius reikalavimus.

ES Jaunimo garantijų iniciatyva

Stažuotės yra Jaunimo garantijų iniciatyvos dalis. Pagal šią iniciatyvą siekiama užtikrinti, kad visiems jauniems žmonėms iki 25 metų amžiaus per 4 mėnesius nuo formalaus švietimo programos baigimo arba tapimo bedarbiu būtų pasiūlytas kokybiškas darbas, stažuotė, praktika arba galimybė tęsti mokslą.

ES šalys raginamos kuo greičiau įdiegti šią sistemą, kad padėtų apsaugoti jaunuolius ir padidinti jų galimybes rasti nuolatinį darbą.

Pranešimas spaudai. Kokybiško mokymo ES jaunimui užtikrinimas: Europos Komisija siūlo gaires English

Jaunimo garantijos

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos