Navigācijas ceļš

ES palīdz Eiropas māksliniekiem piesaistīt jaunu auditoriju - 22/11/2013

Māksliniece, kam rokās ir eļļas krāsu palete, ar otu glezno

Tūkstošiem mākslinieku un mākslas speciālistu Eiropas kinematogrāfijā, televīzijā, mūzikā, literatūrā, izpildītājmākslā un kultūras mantojumā varēs saņemt lielāku ES finansējumu.

“Radošā Eiropa” ilgs 7 gadus un sāksies 2014. gada janvārī. Tās 1,46 miljardus eiro lielo budžetu izlietos, lai veicinātu Eiropas kultūras un valodu dažādību, palīdzētu mākslas nozarei un radošajām industrijām pielāgoties digitālajam laikmetam un globalizācijai un radītu jaunas starptautiskas iespējas, tirgus un auditoriju.

Kas to iegūs?

Atbalstu saņems mākslinieki un mākslas speciālisti, lai izplatītu savus darbus pāri robežām. Tiks finansētas šādas iniciatīvas:

  • 250 000 māksliniekiem palīdzēs izplatīt viņu darbus pāri robežām;
  • Eiropas filmas varēs skatīties simtiem kinoteātru un festivālu visā Eiropā, pateicoties finansējumam to izstrādei, reklāmai un izplatīšanai;
  • 4500 grāmatu un citu literāru darbu tiks pārtulkoti, lai autori spētu iekarot jaunu tirgu un iegūtu lielāku lasītāju skaitu;
  • tūkstošiem mākslas organizāciju un speciālistu iegūs jaunas prasmes, lai spētu darboties starptautiski;
  • mazajiem uzņēmumiem, kuri darbojas mākslas jomā un radošajās nozarēs, būs pieejami banku aizdevumi, kuru vērtība sasniegs 750 miljonus eiro.

Veiksmīgi ES projekti turpināsies

Turpināsies ilgstošie projekti, proti, Eiropas kultūras galvaspilsētas, Eiropas kultūras mantojuma zīme, Eiropas mantojuma dienas, kā arī ES balvas visās piecās kategorijās: kultūras mantojuma, mūsdienu arhitektūras, literatūras, mūzikas un kinematogrāfijas jomā.

Eiropas Savienībā jaunas darbvietas un izaugsme

Mākslas nozarei un radošajām industrijām ir liela nozīme Eiropas tautsaimniecībā, jo tās veido aptuveni 4,5 % Eiropas Savienības IKP un dod darbu vairāk nekā astoņiem miljoniem cilvēku. Ieguldījums šajās nozarēs palīdzēs radīt jaunas darbvietas un celt labklājību. Daudziem mazajiem mākslas un radošās nozares uzņēmumiem palīdzēs vieglāk iegūt finansējumu, apgūt digitālajā laikmetā nepieciešamās prasmes un nostiprināt to spējas darboties visā Eiropā.

Paziņojums presei “Komisija atzinīgi vērtē programmas “Radošā Eiropa” apstiprināšanu

Radošā Eiropa

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites