Naršymo kelias

ES padeda Europos menininkams pasiekti platesnę auditoriją - 22/11/2013

Spalvinga dailininko paletė ir tapanti ranka

Numatytas didesnis ES finansavimas bus teikiamas tūkstančiams Europos kino, televizijos, muzikos, literatūros, scenos meno ir paveldo sričių menininkų bei meno specialistų.

2014 m. sausį pradėta iniciatyva „Kūrybiška Europa“ bus vykdoma 7 metus. Numatyti 1,46 mlrd. eurų bus naudojami Europos kultūrinei ir kalbų įvairovei skatinti, padėti menų ir kūrybos sektoriams prisitaikyti prie skaitmeninio amžiaus bei globalizacijos, naujoms tarptautinėms galimybėms bei rinkoms atverti ir platesnei auditorijai sudominti.

Kam tai bus naudinga?

Finansuojant toliau nurodytas iniciatyvas, programa „Kūrybiška Europa“ bus remiama menininkų ir meno specialistų veikla įvairiose šalyse:

  • bus remiama 250 000 menininkų veikla įvairiose šalyse;
  • šimtuose kino teatrų ir festivalių visoje Europoje bus rodomi Europos filmai skyrus lėšų jų kūrimui, reklamai ir platinimui;
  • bus išversta 4 500 knygų bei kitų literatūros kūrinių ir taip jų autoriams bus suteikta galimybių patekti į naujas rinkas ir tapti plačiau skaitomais;
  • tūkstančiai meno organizacijų ir specialistų įgis naujų įgūdžių, padėsiančių jiems veikti tarptautiniu mastu;
  • menų ir kūrybos sektorių mažosioms įmonėms bus suteikta galimybė gauti iki 750 mln. eurų bankų paskolų.

Sėkmingi ES projektai tęsis

Jau ilgai vykdomi Europos kultūros sostinių, Europos paveldo ženklo ir Europos paveldo dienų projektai bus tęsiami ir toliau. Tebebus teikiami ir 5 ES kultūros paveldo, šiuolaikinės architektūros, literatūros, muzikos ir kino apdovanojimai.

Paskata kurti darbo vietas ir ekonomikos augimui ES

Europos ekonomikoje menų ir kūrybos sektorių vaidmuo labai svarbus. Juose sukuriama apie 4,5 % Europos BVP ir dirba per 8 mln. žmonių. Investicijos į šiuos sektorius padės kurti naujas darbo vietas ir skatinti ekonomikos augimą. Daugeliui menų ir kūrybos sektorių mažųjų įmonių bus padedama lengviau gauti finansavimą, ugdyti skaitmeniniame amžiuje reikalingus įgūdžius ir stiprinti jų pajėgumus veikti visoje Europoje.

Pranešimas spaudai „Gera žinia Komisijai: Europos Parlamentas patvirtino programą „Kūrybiška Europa“

„Kūrybiška Europa“

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos