Naršymo kelias

Naujuoju tyrimu nustatytas įgūdžių poreikis Europoje - 10/10/2013

Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou pranešėjo tribūnoje šalia Ángelo Gurría (EBPO)

Naujasis tyrimas rodo, kad Europos Sąjungoje ketvirtadaliui suaugusiųjų trūksta paprasčiausių įgūdžių, kad jie sėkmingai pritaptų šiuolaikinėje žinių ekonomikoje.

23 šalyse ES ir EBPO atlikus suaugusiųjų įgūdžių tyrimą nustatyta, kad ketvirtadaliui suaugusių Europos gyventojų trūksta pagrindinių naudojimosi kompiuteriais įgūdžių, o penktadalis yra mažai raštingi ir jiems kyla sunkumų skaičiuoti.

Per tyrimą taip pat nustatyta, kad ES yra didelių kontrastų: Suomijos ir Nyderlandų abiturientų rezultatai buvo geresni nei kitų Europos šalių universitetų absolventų.

Šie rezultatai akivaizdžiai rodo, kad visoje ES reikia tobulinti švietimo ir mokymo sistemas siekiant užtikrinti, kad visi Europiečiai turėtų šiuolaikiniame pasaulyje reikalingus įgūdžius.

Gyvenimo perspektyvos

Įgūdžiai turi didžiulę įtaką gyvenimo perspektyvoms. Per tyrimą nustatyta, kad tie, kas įgijo aukštą kvalifikaciją, paprastai ne tik susiranda geriau apmokamą ir įdomesnį darbą, bet ir sveikiau gyvena ir turi daugiau pasitikėjimo.

Tyrimo rezultatai sukėlė nerimą, kad pradeda formuotis savotiški žemos kvalifikacijos spąstai – padėtis, kai tie, kam trūksta įgūdžių, nebetenka galimybių dirbti ir toliau mokytis, todėl nebegali įgyti žinių, reikalingų tam, kad galėtų sugrįžti į darbo rinką.

Tyrimas atskleidė, kad toks procesas galbūt jau vyksta: mažiausiai raštingų gyventojų nedarbo rodiklis beveik du kartus didesnis nei vidutinis rodiklis.

Kaip šią problemą sprendžia ES?

ES yra ėmusis įvairių iniciatyvų, kad padėtų europiečiams kelti kvalifikaciją. „Švietimo sistemų atvėrimo“ iniciatyva siekiama, kad Europoje pagerėtų gyventojų darbo kompiuteriu įgūdžiai, o vykdant programą „Erasmus+“ bus remiami projektai, kuriais padedama ugdyti ir gilinti suaugusiųjų įgūdžius, pvz., raštingumą, gebėjimą skaičiuoti ir spręsti problemas naudojant kompiuterines priemones.

Bus pateikta nauja internetinė priemonė, kuria naudodamiesi lankytojai galės įvertinti savo įgūdžius ir palyginti juos su tyrimo rezultatais. Be to, tyrimo rezultatai padės šalims kryptingai paskirstyti investicijas, gaunamas iš Europos socialinio fondo – iš jo skiriama lėšų įgūdžiams tobulinti ir mokymui.

Pranešimas spaudai. Per ES tyrimą nustatyta švietimo ir mokymo stoka češtinadanskDeutscheesti keelελληνικάespañolfrançaisitalianoNederlandsslovenčinasuomisvenska

DUK apie suaugusiųjų įgūdžių tyrimą English

Suaugusiųjų įgūdžių tyrimas (EBPO) Englishfrançais

Pranešimas spaudai. Švietimo sistemų atvėrimas

Erasmus+

Europos švietimo sistemos atveriamos pasauliui

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos