Navigācijas ceļš

Digitālās izglītības uzlabošana Eiropā - 26/09/2013

ES komisāres Nēlī Krusa un Andrula Vasiliu kopā ar kādu skolēnu preses konferencē

Jauna ES iniciatīva palīdzēs jauniešiem iemācīties lietot datoru, jo šīs prasmes ir nepieciešamas, lai viņiem nodrošinātu labklājību 21. gadsimtā.

Eiropā 2020. gadā vairāk nekā 90 % darbvietu būs nepieciešamas digitālās prasmes, ņemot vērā to, cik ļoti pastiprinās tehnoloģiju nozīme mūsu dzīvē. Tomēr daudzām skolām un universitātēm nav resursu, interneta pieslēguma vai aprīkojuma, lai pielāgotos šai tendencei.

Lai to risinātu un palīdzētu panākt, ka eiropieši spēj konkurēt digitālajā laikmetā, ES ir sākusi iniciatīvu “Izglītības atvēršana”. Tās uzmanības centrā ir piedāvāt vairāk resursu skolēniem, studentiem, organizācijām un pasniedzējiem un skolās uzlabot IT infrastruktūru un savienojamību.

Daudziem trūkst zināšanu IT jomā — ko darīt?

Šī jaunā ES iniciatīva ietilpst plašākā ES plānā uzlabot IT zināšanas Eiropā. Kaut arī ļoti pieaug digitālo tehnoloģiju nozīme mūsdienu sabiedrībā, tikai nedaudzi no mums saprot, kā darbojas viedtālrunis un klēpjdators. Atklājot jauno stratēģiju, ES izglītības komisāre Andrula Vasiliu komentēja: “Nepietiek ar to, ka saprotam, kā strādāt ar kādu lietotni vai programmu; mums vajadzīgi jaunieši, kuri var arī tādu izstrādāt paši.” Jaunieši iegūs prasmes, kas tiem nākotnē būs nepieciešamas darbā, un Eiropas darba tirgū būs vairāk radošu, uzņēmīgu cilvēku.  

Jauna tīmekļa vietne

Viens no konkrētajiem pasākumiem, ko Komisija ievieš, ir jauna tīmekļa vietne Open Education Europa. Tā ļaus skolēniem, studentiem, pasniedzējiem un plašai sabiedrībai izmantot bezmaksas digitālos resursus un dalīties tajos. Visi mācību materiāli, kas taps ar ES finansējuma palīdzību, būs pieejami vietnes lietotājiem par velti. Turklāt pasniedzēji, skolēni un studenti vietnē varēs apspriest un veicināt digitālo tehnoloģiju labāku izmantošanu mācību procesā un dalīties paraugpraksē.

Izglītības atvēršanas iniciatīvā tiks risināti arī citi digitālās izglītības jautājumi Eiropā. Būs lielāks atbalsts pasniedzēju apmācīšanai, kā lietot digitālās tehnoloģijas klasē, un finansējums, lai uzlabotu platjoslas pieslēguma un IT telpu ierīkošanu skolās un augstskolās.

Izglītības atvēršana — inovācijas un datorprasmju uzlabošana skolās un universitātēs

Eiropas augstākā izglītība būs pieejama visai pasaulei

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites