Naršymo kelias

Skaitmeninio raštingumo ugdymas Europoje - 26/09/2013

Europos Komisijos narės Neelie Kroes ir Androulla Vassiliou su moksleiviu spaudos konferencijoje

Nauja ES iniciatyva siekiama padėti jaunimui įgyti XXI amžiuje būtinų naudojimosi kompiuteriais įgūdžių.

Technologijų svarbai nuolat didėjant, 2020 m. daugiau kaip 90 proc. darbo vietų Europoje reikės naudojimosi kompiuteriais įgūdžių. Nepaisant šito, daugelyje mokyklų ir universitetų nepakanka išteklių, ryšio arba įrangos, kad būtų žengiama koja kojon su pokyčiais.

Kad išspręstų šią problemą ir užtikrintų, kad europiečiai šiame skaitmeniniame amžiuje būtų konkurencingi, ES paskelbė Atviresnio švietimo iniciatyvą. Ja visų pirma siekiama suteikti daugiau išteklių mokiniams, studentams, organizacijoms ir mokytojams ir pagerinti IT infrastruktūrą ir ryšį mokyklose.

Trūkstamų naudojimosi informacinėmis technologijomis įgūdžių ugdymas

Naujoji ES inciatyva yra didesnio ES plano ugdyti Europoje naudojimosi informacinėmis technologijomis įgūdžius dalis. Nepaisant to, kad skaitmeninių technologijų svarba dabartinėje visuomenėje vis didėja, tik nedaugelis iš mūsų žino, kaip veikia mūsų išmanieji telefonai ir nešiojamieji kompiuteriai. Paskelbdama naująją strategiją už švietimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou pasakė: „Vien suprasti, kaip naudotis taikomosiomis programėlėmis arba programomis, nepakanka. Reikia jaunimo, kuris gebėtų pats tokias programas kurti.“ Taip jaunimas įgis būsimam darbui reikalingų įgūdžių, o Europos darbo rinkoje netrūks kūrybingų ir verslių žmonių.  

Svetainė „Open Education Europa“

Viena iš konkrečių priemonių, kurių ėmėsi Komisija, yra naujos svetainės Open Education Europa sukūrimas. Šioje svetainėje mokiniai, studentai, mokytojai ir visi kiti norintieji galės rasti nemokamų skaitmeninių išteklių, dalytis jais su kitais. Visa ES lėšomis parengta mokomąja medžiaga svetainės lankytojai galės naudotis nemokamai. Be to, šioje svetainėje mokytojai, mokiniai ir studentai galės diskutuoti, teikti patarimus, kaip geriau naudoti skaitmenines technologijas, ir dalytis gerąja patirtimi.

Atviresnio švietimo iniciatyva bus sprendžiami ir kiti skaitmeninio raštingumo ugdymo Europoje klausimai. Bus teikiama daugiau pagalbos parengti mokytojus naudotis skaitmeninėmis technologijomis per pamokas ir skiriama lėšų plačiajuosčiam ryšiui ir IT įrangai mokyklose ir universitetuose.

Komisija pradeda iniciatyvą „Atviresnis švietimas“, kuria skatins inovacijas ir skaitmeninius įgūdžius mokyklose ir universitetuose

Europos švietimo sistemos atveriamos pasauliui

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos