Navigācijas ceļš

Vēlaties kultūras baudījumu? Iepazīstiet Eiropu - 22/08/2013

Kolizejs, Roma © ES

Jums nav jādodas nekur tālu Eiropā, lai apskatītu izcilus vēstures un kultūras pieminekļus. Šovasar dodaties uz ārzemēm vai virtuālajā ceļojumā? Iekļaujiet dažus no šiem pieminekļiem jūsu maršrutā!

Kultūras un vēsturiskā tūrisma ziņā eiropiešiem ir liela izvēle, sākot ar Rodas kolosu un forumu Romā un beidzot ar Polijas koka baznīcām.

Izcilākie restaurācijas projekti

Ēku un mākslasdarbu uzturēšana labā stāvokli prasa darbu. Brīvprātīgo un speciālistu pūliņiem saglabāt izcilus objektus tika izteikta atzinība jūnijā, kad Eiropas Komisija un “Europa Nostra” rīkotāji paziņoja uzvarētājus, kam piešķirtas 2013. gada balvas par izcilākajiem projektiem kultūrmantojuma saglabāšanas jomā.

Šogad sabiedrība nobalsoja par galvenajiem vārtiem jeb Propilejiem Atēnās. Tika sumināta nesenajos restaurēšanas pūliņos apliecinātā augstā amata prasme un tas, ka šie pūliņi ļāvuši pasargāt Eiropas kultūras ikonisko monumentu no aiziešanas zudumā.

Citi uzvarētāji:

  • Tallinas hidroplānu osta (Igaunija);
  • Medeljinas romiešu teātris (Spānija);
  • “Strawberry Hill” (Lielbritānija);
  • mašīnu atjaunošana “Wielemans-Ceuppens” alus darītavā (Beļģija);
  • apvienība mākslas un kultūras veicināšanai Vācijas austrumdaļā;
  • projekts ar mērķi pievērst uzmanību tradicionālajām Azuležu (azulejo) keramikas flīzēm Portugālē.

ES atbalsts

ES palīdz saglabāt daudzus no šiem objektiem — sākot ar Atēnu Akropoles restaurēšanu Grieķijā un beidzot ar seno fresku attīrīšanu ar lāzeru Sjenā (Itālija). Tā arī finansē pētīumus, lai palīdzētu saglabāt Eiropas kultūras bagātības. Projektā “Firesense”, piemēram, tika izstrādāta agrīnas brīdināšanas sistēma ugunsgrēka un ekstremālu laikapstākļu riska pārvaldībai kultūrnozīmīgās vietās.

Virtuālais ceļojums

Kultūras baudītāji novērtēs arī “Europeana” — Eiropas digitālo bibliotēku, muzeju un arhīvu. Vai jums būtu interese par jūgendstilu, mūzikas instrumentiem, īru tradicionālo mūziku vai par botāniskajiem dārziem, katrs var atrast kaut ko sev.

Izvēlēties tumšu fonu Atjaunot rakstzīmju standartizmēru Palielināt rakstzīmju izmēru par 200 % Pārsūtīt šo lapu draugam Izdrukāt šo lapu

 

Vai atradāt meklēto?

Ko jūs meklējāt?

Vai jums ir kādi ieteikumi?

Noderīgas saites