Naršymo kelias

Europa – tikras kultūros lobynas - 22/08/2013

Romos Koliziejus © ES

Europoje nereikia toli keliauti, kad pamatytumėte nuostabių istorinių ar kultūros objektų. Nesvarbu, ar patys leisitės į svečias šalis, ar keliausite virtualiai, nepakildami iš savo patogaus krėslo, įtraukite kelis iš jų į savo maršrutą.

Istorinis Rodo miestas, Romos Forumas, medinės Lenkijos bažnyčios ir daugybė kitų lankytinų objektų – kultūrinį ir istorinį turizmą mėgstantys Europos gyventojai tiesiog lepinami jų gausos.

Iškiliausi restauracijos projektai

Kad pastatai ir meno kūriniai išliktų geros būklės, reikia įdėti darbo. Savanorių ir specialistų pastangos išsaugoti svarbiausius objektus buvo įvertintos birželio mėn. – Europos Komisija ir tinklas „Europa Nostra“ paskelbė 2013 m. apdovanojimų už geriausius išsaugojimo projektus laimėtojus.

Šįmet publikos simpatijas pelnė vartų į Akropolį centrinio pastato („Propylaea“) restauravimo projektas Atėnuose. Restauratorių darbas puikiai įvertintas už meistriškumą ir žymaus Europos kultūros paminklo išsaugojimą.

Kiti nugalėtojai:

  • Talino hidroplanų uostas (Estija);
  • romėniškas Medeljino teatras (Ispanija);
  • „Strawberry Hill“ (Jungtinė Karalystė);
  • įrenginių restauracija „Wielemans-Ceuppens“ alaus darykloje (Belgija);
  • meno ir kultūros skatinimo Rytų Vokietijoje asociacija;
  • informavimo apie azulechus (keramines apdailos plyteles) projektas Portugalijoje.

ES parama

ES padeda prižiūrėti daugelį iš šių objektų, pradedant Atėnų Akropolio restauravimu Graikijoje ir baigiant senų freskų valymu lazeriu Sienos mieste Italijoje. Ji taip pat finansuoja mokslinius tyrimus, kuriais siekiama išsaugoti Europos kultūros lobius. Pavyzdžiui, vykdant projektą „Firesense“ sukurta ankstyvojo įspėjimo sistema, padedanti įvertinti gaisro ir ekstremalių oro sąlygų riziką kultūros paveldo vietovėse.

Virtualios kelionės

Kultūros gerbėjus taip pat pradžiugins Europos skaitmeninė biblioteka, muziejus ir archyvas „Europeana“. Ar jus domintų secesijos stilius, ar muzikos instrumentai, tradicinė airiška muzika arba botanikos sodai, pasiūla nenuvils.

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos