Navigatsioonitee

Otsite kultuuri? Tere tulemast Euroopasse! - 22/08/2013

Rooma kolosseum © EL

Te ei pea Euroopas kaugele minema, et näha väljapaistvaid ajaloolisi teoseid või saada osa kultuurist. Sobitage midagi enda kavasse, sõltumata sellest, kas suundute sel suvel võõrastele randadele või lubate endale puhkust tugitoolis.

Kultuuri- ja ajalooalase turismi raames on eurooplastel lai valik - olgu selleks kas keskaegne Rhodos, Rooma foorum või Poola puukirikud.

Peamised restaureerimisprojektid

Hoonete ja kunstiteoste hea olukorra säilitamine nõuab tööd. Vabatahtlike ja kutseliste restauraatorite jõupingutusi tunnustati juunis, mil Euroopa Komisjon ja vabaühendus Europa Nostra kuulutasid välja 2013. aasta väljapaistvamate restaureerimisprojektide võitjad.

Kõige rohkem hääli sai Propülaia keskhoone Ateenas. Hiljutisi restaureerimistöid hinnati kõrge töökvaliteedi ning Euroopa kultuuri märgilise tähtsusega objekti päästmise eest.

Teised võitjad on:

  • Tallinna Lennusadam, Eesti;
  • Medellíni Rooma teater, Hispaania;
  • Strawberry Hilli villa, Ühendkuningriik;
  • Wielemans-Ceuppensi pruulikoja tootmisseadmete restaureerimine, Belgia;
  • Ida-Saksa kunsti ja kultuuri edendamise ühing, Saksamaa;
  • „SOS Azulejo” projekt, Portugal.

ELi toetus

EL aitab säilitada paljusid objekte, rahastades sealhulgas Kreekas Ateena akropoli restaureerimist ning Itaalias Siena freskode laserpuhastamist. Samuti rahastab EL teadustegevust, mille eesmärk on aidata säilitada Euroopa kultuuriväärtusi. Näiteks töötati projekti Firesense raames välja varase hoiatuse süsteem tuleohu ja erandlike ilmastikutingimuste seireks kultuuriväärtuste asukohtades.

Tugitoolireisid”

Kultuuritarbijad võivad nautida ka Euroopa digitaalset raamatukogu, muuseumi ja arhiivi Europeana. Kui teid huvitab juugend või muusikainstrumendid, Iiri rahvamuusika või botaanikaaiad - kõigile leidub midagi.

Kõrge kontrastsusega versioon Tavaline kirjasuurus Kirjasuurus 200 % saada sõbrale prindi see lehekülg

 

Kas leidsite otsitava teabe?

Jah Ei

Mida te otsisite?

Kas teil on ettepanekuid?

Kasulikud viidad