Naršymo kelias

Europos švietimo sistemos atveriamos pasauliui - 19/07/2013

Absolventai © iStockphoto

Parengta nauja strategija, kuria siekiama užtikrinti, kad Europa trauktų užsienio studentus ir suteiktų savo absolventams reikiamų įgūdžių tarptautinei karjerai.

Tokioms šalims, kaip Kinija ir Indija, modernizuojant savo universitetus ir dedant pastangas pritraukti užsienio studentų, Europa turi labai pasistengti, kad išliktų patrauklia vieta studijuoti.

Europos Komisijos aukštojo mokslo strategijoje DeutschEnglishfrançais raginama imtis veiksmų 3 srityse:

  • tarptautinių studentų ir darbuotojų mainų,
  • mokymo programų, įskaitant skaitmeninio mokymo programas, internacionalizavimo ir tobulinimo,
  • bendradarbiavimo, partnerystės ir pajėgumų didinimo.

Studijų užsienyje statistika

Aukštųjų mokyklų studentų skaičius visame pasaulyje turėtų padidėti keturgubai nuo maždaug 100 mln. 2000 m. iki 400 mln. 2030 m. Studijuoti į užsienį kasmet vyksta 7 % daugiau studentų (labiausiai į užsienį išvykstančių studentų skaičius didėja Kinijoje, Indijoje ir Pietų Korėjoje). Šiuo metu Europa pritraukia maždaug 45 % užsienyje studijuoti norinčių kitų šalių studentų.

Pagal naująją programą „Erasmus +“, kuri bus vykdoma nuo 2014 m. sausio mėn., daugiau studentų ir dėstytojų – 135 000 per metus – galės pasinaudoti mainų programomis. Tai 100 000 daugiau negu pagal dabartinę programą „Erasmus Mundus“ .

Studijų savo šalyje internacionalizavimas

Internacionalizavimo privalumus turėtų jausti ne tik mažuma – maždaug 15 % – ES studentų, studijuojančių užsienyje. Savo šalyje studijuojantys jaunuoliai turėtų būti skatinami mokytis užsienio kalbų, būti mokomi tarptautinės patirties turinčių dėstytojų ir turėti tarptautinio bendradarbiavimo galimybių mokantis internetu.

Be to, Komisija skatina universitetus ir kolegijas megzti partnerystės ryšius Europoje ir už jos ribų – rengti bendrus projektus ir internetines mokymo programas – ir pašalinti likusias kliūtis, trukdančias plėtoti ir įgyvendinti jungtinių ir dvigubų mokslo laipsnių programas.

Plėtojant partnerystės ryšius bus skatinamas diplomų pripažinimas, pritraukiami talentingi studentai, didinama Europos absolventų tarptautinė patirtis ir gerinamos jų galimybės rasti darbą.

Nors už aukštojo mokslo sistemų reformą ir internacionalizavimą atsakingos pačios šalys, ES šį procesą rems. 2014–2020 m. pagal programą „Erasmus +“ bus investuojama į judumą, jungtinius laipsnius, tarptautinio lygmens partnerystę ir darbuotojų kvalifikacijos tobulinimą.

Plačiau apie švietimą ir mokymą Europos Sąjungoje DeutschEnglishfrançais

Faktai ir skaičiai: Europos aukštasis mokslas pasaulyje DeutschEnglishfrançais

Pasirinkti didelio kontrastingumo vaizdą Nustatyti įprastinį šrifto dydį  Padidinti šriftą 200 procentų Siųsti šio tinklalapio nuorodą Spausdinti šį tinklalapį

 

Ar radote reikiamą informaciją?

Taip Ne

Kokios informacijos ieškojote?

Turite pasiūlymų?

Naudingos nuorodos